SON DAKİKA
Tarih : 2022.03.14 17:28:33

STAT MedEvac 10 yeni Airbus H135 Helikopter Siparişi Verdi

Yaklaşık 40 yıldır Airbus müşterisi olan STAT MedEvac, tıbbi hava operasyonları için filo yenileme girişiminin bir parçası olarak 10 yeni H135 helikopteri sipariş etti. STAT'ın H135 ve H145 ailesi helikopterlerinin bir karışımı olan toplam Airbus filosu, 18 merkeze hizmet veriyor.

STAT Medevac CEO'su Jim Houser, “Operasyonlarımıza başladığımızdan beri Airbus helikopterleri ile uçuruyoruz ve başka türlüsünü hayal edemezdik. İlk Kuzey Amerikalı EC135'e geri dönersek, modernizasyonları ve yenilikleri boyunca H135'in ana operatörü olduk. H135, gereksinimlerimizi sürekli olarak karşılayarak, mümkün olan en güvenli ve en verimli şekilde yüksek kaliteli bakım sunmamıza yardımcı oldu. Filomuzu bu 10 yeni helikopterle yenilemeyi dört gözle bekliyoruz ve Airbus'a tüm bu süre boyunca bu kadar destekleyici ve harika bir ortak olduğu için teşekkür ediyoruz." dedi.

1985'te operasyonlara başladığından beri Airbus helikopterlerini uçuran STAT MedEvac H135 ailesi ile uzun bir geçmişe sahip. 1997 yılında Kuzey Amerika'da EC135'i işleten ilk hava ambulansı programı olmakla birlikte ABD'de ise EC135'e sahip ilk tek pilot IFR programıydı. Helikopter Acil Sağlık Hizmetleri (HEMS), Kuzey Amerika'daki en son H135 varyantının ve 2019'da Helionix donanımlı versiyonun ilk müşterisi oldu. Pennsylvania merkezli kritik bakım nakil sağlayıcısı, Batı Pennsylvania Acil Tıp Merkezi'nin klinik kolu ve aynı zamanda Doğu Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük tek markalı, kâr amacı gütmeyen tıbbi taşıma sistemidir.

Airbus Helicopters, Inc. Kuzey Amerika Bölgesi Başkanı Romain Trapp, “STAT MedEvac, H135'in tıbbi hava pazarındaki başarısının önemli bir parçası haline geldi ve Airbus, her gün gerçekleştirdikleri hayat kurtaran misyonları desteklemekten son derece gurur duyuyor. Kanıtlanmış bu platformun en son oluşumu ile Airbus, EMS müşterilerimizin helikopterlerini uçan hastaneler olarak kullanma konusundaki gelişen ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmeyi ve bunu pilot iş yükünü azaltan ve her yerde güvenliği artıran en son teknolojilerle yapabilmeyi hedefliyor. Airbus'a olan güveni ve yaptıkları inanılmaz işler için STAT'taki tüm ekibe teşekkür ederiz." dedi. H135, dünya çapında acil tıbbi hizmetlerde (EMS) pazar lideridir ve hasta bakımı için doğrudan erişim ve geniş alan sağlayan çok çeşitli EMS konfigürasyonları ile donatılabilir.

Herhangi bir çift motorun en düşük işletme ve bakım maliyetlerine sahip, kanıtlanmış H135 helikopter ailesi, Airbus'ın Helionix aviyonik paketini içeriyor ve son zamanlarda 265 librelik ek faydalı yük için alternatif bir brüt ağırlık artışı sunuyor. Airbus Helicopters, bugün dünyada uçan 2,600 EMS helikopterinin yaklaşık %55'ini ve son on yılda ABD'de satılan tüm yeni tıbbi hava helikopterlerinin yarısından fazlasını sağlayarak, hava ambulansı endüstrisinde önde gelen helikopter sağlayıcısıdır.

Yazarlar