SON DAKİKA
Tarih : 2017.08.24 10:22:11

Sabiha Gökçen Havalimanı’na İnecek THY Uçağı Atatürk Havalimanı’na İndi

THY'nin Ankara-İstanbul seferini yapan yolcu uçağı, pist çalışması devam eden Sabiha Gökçen Havalimanı kapalı olunca, Atatürk Havalimanı'na divert etti.
 
Türk Hava Yolları'nın ( THY) Ankara-İstanbul  Sabiha Gökçen seferini yapan yolcu uçağı, 1 saat 40 dakika gecikmeli kalktı. Bu saatlerde pist inşaat çalışması yapılan  Sabiha Gökçen Havalimanı kapalı olunca uçak  Atatürk Havalimanı'na divert etti. Bazı yolcular ise bu duruma tepki gösterdi.
 
Edilenilen bilgiye göre dün akşam  THY'nin  Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan saat 22.35'te kalkması gereken TK-7257 sefer sayılı  Boeing 737- 800 tipi, TC-JFR kuyruk tescilli uçağı  İstanbul  Sabiha Gökçen Havalimanı'na 1 saat 40 dakikalık rötar ile 179 yolcusunu alarak saat 00.10'da sorunsuz şekilde havalandı. Uçağın pilotu  İstanbul hava sahasına girince Hava Trafik Kontrol Kulesi'ne görüşerek iniş izini istedi. Uçağın Kaptan pilotu  Sabiha Gökçen Havalimanı'nın uçuşlara kapatıldığını öğrenince divert ederek  İstanbul Atatürk Havalimanı'na saat 01.08'de indi. Yolcular  Atatürk Havalimanı'na iç hatlar geliş katında  THY yetkililerinin olmadığını görünce yer hizmeti görevlileri ile sözlü münakaşaya girdi. Bu durum üzerine havalimanı özel güvenliği geldi. Tartışma sonunda yolcular ikna edilerek  Sabiha Gökçen Havalimanı'na otobüsle götürüldü.
 
YOLCULAR TEPKİ GÖSTERDİ
 
Uçağın yolcularından Ece Bülbül, " Ankara seferinin saat 22.30 uçağının yolcularıyız. 1 saat 40 dakika rötar yapıldı. Yazıldı. Bekledik. Hiçbir açıklama yok. Neden 1 saat 40 dakika rötar. Hadi bindik. Sonra  İstanbul üstünde pilot tam olarak şöyle bir anons yaptı. Şu cümlelerle ' Sabiha Gökçen Havalimanı kapatılmıştır. Uçuşumuzu başka bir havalimanına  Atatürk Havalimanı'na dedi.  THY'den bir tane yetkili yok. Bize yetkili diye yolladıkları, hepsi diyorki biz yetkili değiliz. Bize araç ayarlanmış şu an saat 02.00 Benim aracım  Sabiha Gökçen'de sabah işe gideceğiz herkes gibi  Sabiha Gökçen'e yollanılıyoruz. Aracımı alıp eve gideceğiz. 40 dakika bir  Ankara yolculuğu için" dedi. Diğer bir yolcu Yüksel  Aydın ise, "22.30  Ankara  İstanbul uçağı 1 saat 40 dakika rötar yaptı. Bindik uçağa hava trafiği uçuş için çok uygun diyerek anons yaptı pilot. Görüş gayet açık güzel bir yolculuk olacak dedi. Taki geldik.  Marmara denizi üzerine bu sefer pilot bir anons daha yaptı.  Sabiha Gökçen Havalimanı kapatılmıştır. Dedi. Aynen böyle inişimiz  Atatürk Havalimanı olacak dedi. Ne yapacağız diye sorduk. Bağırış çağırış şu otobüsleri ayarladılar. Bu otobüsler bizi  Sabiha Gökçen'e götürecek " şeklinde konuştu.
 
Bu arada  Sabiha Gökçen Havalimanı 2016 yılı ortalarından beri ikinci pist inşaatı yapımı nedeniyle gece saat 01.00 ile 05.00 arasında uçuşlara kapalı. Pistin 2018'de tamamlanması planlandığı öğrenildi.

 

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar