SON DAKİKA
Tarih : 2024.06.01 00:47:00

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Bayrak Değişimi

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (İSG) işletmecisi Malezya Havalimanları Holdings Berhad (MAHB) ve IC Holding arasındaki stratejik işbirliğinin sona erdiğini duyurdu.

Yeni dönemde CEO Serhat Soğukpınar'ın yerine haziran ayı sonuna kadar Kerem Maybek'in vekalet edeceği duyuruldu Türkiye’nin en büyük ikinci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (İSG), işletmecisi Malezya Havalimanları Holdings Berhad (MAHB) ve IC Holding arasındaki stratejik işbirliğinin başarıyla sona erdiğini duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada Serhat Soğukpınar’ın 26 Aralık 2023 tarihinde CEO olarak atanmasıyla başlayan bu işbirliği, havalimanı operasyonlarının optimize edilmesi konusunda önemli kilometre taşlarına imza attığı belirtildi. Söz konusu işbirliğinin sona ermesiyle Serhat Soğukpınar'n bugünden (31 Mayıs 2024) itibaren geçerli olmak üzere İSG CEO’luğu görevinden ayrılacağı duyuruldu.

Operasyonel faaliyetlerinin sorunsuz devamının sağlanması amacıyla, İSG Stratejik Planlama ve Hazine Yönetimi Direktörü Kerem Maybek'in mevcut görevinin yanı sıra, yeni CEO’nun Haziran 2024 sonu itibariyle resmi olarak görevine başlamasına kadar İSG CEO’luğuna vekalet edeceği duyuruldu.

Yazarlar