SON DAKİKA
Tarih : 2023.06.25 01:44:30

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Hareketli Anlar!

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda akşam saatlerinde hareketli anlar yaşandı. Kazablanka seferini yapmaya hazırlanan uçakta bir kadın yolcu ‘Uçağımı kaçırdım’ diyerek, görevlileri atlatıp uçağın içine girdi. Pilot ise güvenlik nedeniyle kalkıştan vazgeçti.

Yolcu uçaktan indirilerek polis tarafından gözaltına alındı. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda akşam saatlerinde meydana gelen olayda, özel bir havayolu şirketinin Kazablanka seferi öncesi yolcu alımını tamamladı. Saat 19.50'de hareket etmesi planlanan uçağa son anda bir kadın yolcu "Uçağımı kaçırdım" diye bağırarak, terminal kapısında bulunan ve bilet kontrolü yapan personelden kaçarak uçağın içine girdi.

PİLOT KALKIŞTAN VAZGEÇTİ

Uçuş güvenliği nedeniyle pilot kalkıştan vazgeçti. Görevli personel ve kabin görevlileri kadın yolcuyu uçaktan indirmek için ikna etmede başarılı olamadı. Bunun üzerine uçağa polis ekipleri çağırıldı.

2,5 SAAT RÖTARLA KALKTI

Kural dışı yolcu prosedürü uygulanan yolcu, polis tarafında gözaltına alındı. Olay nedeniyle İstanbul- Kazablanka seferini yapan uçak, 2,5 saat rötarla 22.30'da Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkış yaptı.

Yazarlar