SON DAKİKA
Tarih : 2023.10.27 20:54:51

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Kaçak İlaç Operasyonu

Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yürütülen operasyonda Almanya'dan gelen bir yolcunun valizinde yapılan aramada, kanser ve şeker hastalığı tedavisinde kullanıldığı tespit edilen yaklaşık 5 milyon lira değerinde 177 kutu ilaç ve 12 adet enjektör ele geçirildi.

Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, gümrük muhafaza ekiplerince Ekim ayında ülke çapında yürütülen farklı operasyonlarda milyonlarca lira değerinde kaçak ilaç ve elektronik sigara yakalandığı bildirildi. Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yürütülen bir operasyonda kaçakçılıkla mücadele hedefleme çalışmaları kapsamında Almanya'dan gelen bir yolcunun mercek altına alındığı, yolcuyu ait valizlerin ekiplerce şüpheli tespit edilerek x-ray taramasından geçirildiği aktarıldı.

Yapılan taramada şüpheli yoğunluklar tespit edilmesi üzerine, valizlerin detaylı kontrol edilmek üzere açıldığında kedi mamaları içerisinde çeşitli tıbbi ilaç ve enjektör olduğu ortaya çıkarıldığı vurgulandı.

5 MİLYON LİRA DEĞERİNDE KANSER İLACI YAKALANDI

Operasyonda kanser ve şeker hastalığı tedavisinde kullanıldığı tespit edilen yaklaşık 5 milyon Türk Lirası değerinde 177 kutu ilaç ve 12 adet enjektör ele geçirildiği; olayla ilgili olarak İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Yazarlar