SON DAKİKA
Tarih : 2020.07.25 16:53:20

Sabiha Gökçen’den Katar Uçuşları Başladı

Katar Havayolları yaklaşık 4 aylık aranın ardından İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na bugün itibarıyla seferlere başladı. Airbus A320 ile yapılacak seferler 1 Ağustos tarihinden sonra haftada 7 gün olarak devam edecek.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda 11 Haziran’da başlayan dış hat uçuşları normale dönmeye devam ediyor. Dünyanın önde gelen havayollarından olan Katar Havayolları, 25 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla gerçekleşen seferle beraber Sabiha Gökçen Havalimanı’na 4 aylık aradan sonra dönmüş oldu. Airbus A320 tipi uçakla Doha’dan gelen uçak, apron da su takı ile karşılandı. Koronavirüs önlemleri kapsamında tüm yolcuların maske ve koruyucu siperlik, kabin ekibinin de maske, koruyucu gözlük ve tek kullanımlık koruyucu ekipman kullandıkları görüldü.

İstanbul Sabiha Gökçen(İSG) Ticari Havacılık Direktörü Gerald Ong, İSG Terminal Operasyon Müdürü Ali Mehmet Uyar, İSG Terminal Nöbetçi Müdürü Oktay Sözen ve Katar Havayolları Güney Doğu Avrupa Ülke Müdürü Ahmet Ferit Aksun, Katar Havayolları ekibine çiçek taktim ederek hoşgeldiniz dedi.

Katar Havayolları Güneydoğu Avrupa Ülke Müdürü Ahmet Ferit Aksun, şirket olarak Türk havacılık sektörüne inandıklarını söyleyerek Sabiha Gökçen Havalimanı'na yeniden sefer düzenlemekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. İlk etapta haftada 3 gün olarak karşılıklı gerçekleşecek Doha - Sabiha Gökçen seferlerinin 1 Ağustos’ta haftada 7 olarak günlüğe döneceği öğrenildi.

Yazarlar