SON DAKİKA
Tarih : 2021.06.22 15:00:59

Scoot, Singapur’un Sokak Lezzetlerini Gökyüzüne Taşıyor

Scoot, uçak içinde soslu ve çorbalı yemekler sunmak için yeni bir kutu ambalaj benimseyerek düşük maliyetli yolcular için daha fazla menü olanağının hazırlıyor. Yeni ambalaj, yiyecekleri daha uzun süre sıcak tutan, sızdırmaz kapağa sahip ve daha derindir. Başlangıç olarak, Scoot yepyeni kapları kullanarak iki yeni lezzet dolu yemeği sunmaya başlayacak. Laksa ve Chicken Congee. Bu yemekler, 1 Temmuz 2021'den itibaren Singapur'dan kalkan uçuşlarda ön sipariş için menüde yer alacak.

Bu, Singapur'un çok yönlü sokak yemek kültürünün iyilerini müşterilere sunan Scoot Café uçak içi menüsüne yönelik heyecan verici bir gelişimi temsil ediyor. Yeni eklenenlerin yanı sıra, en yeni Scoot Café menüsü, Pak Chye ile Soya soslu Tavuklu Pilav, Tavuk Rendang ile Nasi Lemak, Tavuk Biryani, Oryantal Hazine Pirinç ve Basmati Pirinçli Veggie Korma gibi Singapur'un en sevilen lezzetlerini sunuyor. Düzenli olarak yenilenen ve yerel markaların mevsimsel atıştırmalıklarını ve içeceklerini de içeren menü, Singapur sakinlerine uçtuklarında evlerinin rahatlığını yaşatmayı ve Singapur’lu olmayan gezginlere de Singapur'un mirasına bir dokunuş sağlamayı amaçlıyor.

Scoot’un CEO’su Campbell Wilson şunları söyledi. “Singapur birinci sınıf bir yemek ortamına sahip olmakla övünür, ancak gerçekten farklı, benzeri olmayan ve UNESCO tarafından tanınan sokak yemekleri kültürümüzün bir parçasıdır - aynı anda harika bir sosyal eşitleyici, duyusal kaleydoskop, topluluk mekânı ve çeşitli ve çok kültürlü kültürümüzün bir yansımasıdır. Gururla Singapur merkezli bir hava yolu şirketi olarak Scoot, Singapur’lular tarafından sevilmenin yanı sıra dünya çapında giderek daha ünlü hale gelen sokak yemekleri sunmaktan mutluluk duyuyor ve müşterilerimiz için düşük maliyetli uçak içi deneyimini farklılaştıran ve uçmaya hazır olduklarında Scoot'u seçmeleri için daha fazla sebep sunan yenilikleri takip etmeye devam edeceğiz." Orijinal tek kullanımlık plastik güveçlerin yerini alan ve ikram ortağımız SATS ile geliştirilen yeni ambalaj da daha çevre dostu FSC1 sertifikalı kağıttan yapılmıştır. Scoot, mevcut plastik kap stoğu tükendiği için sonunda tüm yemeklerini yeni, daha çevre dostu ambalajlara aktarmayı planlıyor.

Bu hareket, Scoot'un uçuşlarda tek kullanımlık plastiği azaltmaya yönelik devam eden çabasının bir parçası. Aralık 2020'den bu yana Scoot, plastik şişe suyu aşamalı olarak daha sürdürülebilir bir Tetra Pak kağıt bazlı alternatif 2 ile değiştiriyor. Scoot ayrıca mevcut plastik içecek karıştırıcı stoğu tükendiğinde tahta karıştırıcıları kullanmaya başlamayı planlıyor. Toplamda, bu girişimler Scoot'un plastik tüketimini yılda yaklaşık 19ton azaltacak. Bu girişimler, Singapur Hava Yolları Grubu'nun 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonu elde etme taahhüdümüzü içeren genel sürdürülebilirlik yolculuğunun bir parçasını oluşturuyor.

Yazarlar