SON DAKİKA
Tarih : 2021.10.14 14:51:15

Şehrin Göbeğindeki Dev Uçağı Gören Dönüp Bir Daha Baktı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan ve vatandaşlara hizmet vermek için kafe ile restoran haline getirilen Airbus 300B4-203 tipi yolcu uçağı törenle açıldı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hurdaya çıkarıldıktan sonra satın alınan Airbus 300B4-203 tipi yolcu uçağı vatandaşlara hizmet vermesi için Aziz Duran Parkı’nda kafe restoran haline getirildi. Yapımı ve iç dizaynı tamamlanan uçak, gerçekleşen törenle hizmete başladı.

Açılış töreninde konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, şunları söyledi; *Bir yandan alt yapı, diğer yandan üst yapı çalışmalarımız, bir yandan sosyal çalışmalarımız, tarımsal faaliyetlerimiz ve şehrimize değer katarak, sosyal aktivitemizi artıracak faaliyetlere devam ediyoruz. 20 dakikalık mesafede Cengiz Topel Havaalanı var, 1 saat mesafede İstanbul'da Sabiha Gökçen Havalimanımız var. Buralardan uçaklar kalkıyor, Sakarya'ya bu uçağı indirdik ama kaldırmayacağız.

Bu uçak artık Sakarya'ya indi, Sakarya'dan kalkmayacak. Ama içeride simülasyon var, simülasyon ile Sabiha Gökçen'den uçağı kaldırıyoruz, Sapanca Gölü'nde tur atıyor, Sakarya'yı gezdiriyor ve tekrar Sabiha Gökçen'e indiriyoruz. Böyle bir simülasyon var içeride. En büyük uçaklardan biri olan 400 yolcu kapasitesine sahip uçağımızı kısmen kıraathane kısmen de restoran olarak değerlendirdik. *100 koltuklu bir kıraathane ve restoranı şehrimize kazandırdık.

Burada gençlerimiz, orta yaşlılarımız ve orta yaşımızın üzerinde olan büyüklerimiz gelerek kahvesini içecekler, isterlerse yemeklerini yiyecekler, kitap okuyacaklar, sohbet edecekler. Bir uçakta olandan daha fazlasını içeride göreceksiniz. Ben bu uçağımızın şehrimizin en güzel, en merkezi yerinde olduğunu söyleyerek, hizmetimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum.

“TÜRKİYE'NİN EN POTANSİYELLİ ŞEHRİ”

Sakarya'da hayata geçirilen projenin vatandaşlara hayırlı olması temennisinde bulunan Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, şu ifadeleri kullandı; Çok güzel eser ve proje. Başkanımız Ekrem Yüce'nin vizyonuna ve şehrimize yakışır bir proje. Önemli bir vitrin işlevi görecek inşallah. Başkanımız uçak kalkmayacak dedi ama inşallah Sakarya’mız uçuşa geçecek.

Yazarlar