SON DAKİKA
Tarih : 2023.11.15 14:01:40

Singapore Airlines ve Philippine Airlines Ortak Uçuş Anlaşması Yaptı

Philippine Airlines (PAL) ve Singapore Airlines (SIA), iki hava yolunun Filipinler ile Singapur rotasına ek olarak diğer yurt içi ve yurt dışı ilgili destinasyonlara kendi seferleri ile seyahat eden yolcuların uçuş seçeneklerini geliştirmelerine olanak tanıyacak yeni bir ortak uçuş kodu anlaşması imzaladı.

Ortak uçuş kodu anlaşması, SIA ve PAL'in Singapur ile Manila arasındaki uçuşlarında düzenleyici onaylara tabi olarak 2023'ün dördüncü çeyreğinden itibaren başlayacak. Singapore Airlines aynı zamanda Philippine Airlines'ın Manila'dan Filipinler1 'deki 27 noktaya uçuşlarında kod paylaşımı yapacak. Philippine Airlines ise Singapore Airlines'ın Avrupa'daki altı noktaya (Kopenhag, Frankfurt, Milano, Paris, Roma ve Zürih) uçuşlarında kod paylaşımı yapacak. Kopenhag ve Milano'ya ortak uçuş hizmetleri, tarihi bir dönüm noktasını temsil edecek: Danimarka'nın başkentine ve İtalyan ticaret merkezine Filipinli bir taşıyıcı tarafından sunulacak ilk hava bağlantıları olacak.

Philippine Airlines, daha önce 1980'ler ve 1990'larda Filipin bayrak taşıyıcısı tarafından hizmet verilen Frankfurt, Paris, Roma ve Zürih'e ortak uçuş hizmetleri aracılığıyla da olsa geri dönüş yapmış olacak. Her iki hava yolu da, Singapore Airlines'ın Avrupa'daki ek noktaların yanı sıra Avustralya, Hindistan, Yeni Zelanda ve Güney Afrika'daki destinasyonlara uçuşlarını da kapsayacak şekilde kod paylaşımı anlaşmasının genişletilmesini umut ediyor. Philippine Airlines Başkanı ve Operasyon Direktörü Kaptan Stanley K. Ng şunları söyledi: "Philippine Airlines yolcularımıza, bu ortak uçuş ortaklığı aracılığıyla Manila ve Singapur arasında daha geniş bir uçuş yelpazesi sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Yeni bağlantılar kurmaya devam etme sözümüzü teyit ediyoruz ve yolcularımıza yeni fırsatlar sunuyoruz.

Ortaklık, Singapore Airlines ile olan güçlendirilmiş ilişkimizin ve 58 yıldır hizmet verdiğimiz Singapur’da varlığımızı genişletmeye yönelik kalıcı bağlılığımızın ürünüdür. Ayrıca, birçok Filipinliye ve Filipinler'in harikalarını keşfetmeye davet ettiğimiz sayıları giderek artan ziyaretçiye, Avrupa çapındaki çeşitli şehirlere daha fazla bağlantı sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz." Singapore Airlines CEO’su Goh Choon Phong şunları söyledi: "Bu anlaşma, Philippine Airlines ve Singapore Airlines'ın birlikte daha yakın çalışmasına ve yolcularımıza Singapur ile Filipinler arasında gelişmiş seyahat bağlantıları sunmanın yollarını bulmasına olanak tanıyor. Bu, Filipinler ile Singapur arasında hatta bunun da ötesinde dünya genelindeki kilit pazarlarımıza yönelik hem iş hem de eğlence amaçlı seyahatlere yönelik artan talebi destekleyecektir."

Yazarlar