SON DAKİKA
Tarih : 2024.02.29 14:16:47

Singapur Airlines, 2024 Air Transport World’de İki Ödül Aldı

Singapore Airlines (SIA) Grubu, Air Transport World (ATW) dergisinin prestijli yıllık Hava Yolu Endüstrisi Başarı Ödülleri'nde iki ödül kazandı. Singapore Airlines CEO’su Goh Choon Phong, 2024 Liderlikte Mükemmeliyet Ödülü'ne layık görüldü. Singapore Airlines'ın düşük maliyetli yan kuruluşu Scoot, Yılın Düşük Maliyetli Hava Yolu seçildi. Bu yılki iki ödüle ek olarak ATW 2023'te ise Singapore Airlines Yılın Hava Yolu seçilmişti.

ATW Havayolu Endüstrisi Başarı Ödülleri, Aviation Week Network olarak bilinen ATW, CAPA ve Routes’un editörleri ve analistlerinden oluşan bir panel tarafından verilmesiyle hava taşımacılığı sektöründe en beğenilen organizasyonlar arasında yer alıyor. Air Transport World Genel Yayın Yönetmeni Karen Walker şunları söyledi: "Singapore Airlines ve düşük maliyetli taşıyıcısı Scoot, müşteri hizmetleri, yenilikçilik, operasyonel performans ve çalışanlarıyla ilgilenme konusunda küresel standartları belirleyen son derece saygın hava yollarıdır.

Bu vizyon sahibi bir liderlik gerektirir; bu nedenle Bay Goh Choon Phong'u 2024 ATW Liderlikte Mükemmeliyet ödülüne ve Scoot'u da 2024 ATW Yılın Düşük Maliyetli Hava Yolu ödülüne layık gördüğümüz için çok mutluyum. Her iki ödül de fazlasıyla hak edilmiş durumda." Liderlikte Mükemmeliyet Ödülü, yalnızca Sayın Goh'un Singapore Airlines yaptığı katkılarına ek olarak, aynı zamanda Singapore Airlines ve Scoot'un Covid-19 salgınının yol açtığı zorluklardan güçlü bir şekilde kurtulmasını da takdir ediyor. Onun liderliğinde, sınırlar yeniden açılırken her iki taşıyıcı da ilk sırada yer aldı ve havayolu endüstrisindeki liderlik konumlarını başarıyla korudu.

Singapore Airlines, ağına, ürün ve hizmet tekliflerine ek olarak dijital yeteneklerine yatırım yaparak dünya çapında uçtan uca müşteri deneyimine olan bağlılığını göstermeye devam etti. Air India ve Vistara'nın yaklaşan birleşmesi yoluyla çoklu merkez stratejisinin bir parçası olarak Hindistan'daki stratejik varlığını da derinleştirdi. Bu birleşme tamamlandığında yapılan hamle Air India Grubunun %25,1 hissesini getirmiş olacak.

Singapore Airlines CEO’su Goh Choon Phong şunları söyledi: "Müşterilerimize, hissedarlarımıza ve ortaklarımıza, değerini çok iyi bildiğimiz güçlü destekleri için teşekkür etmek istiyorum. Yatırım yapmaya ve gelişmeye devam edeceğiz. Müşterilerimizin seyahat deneyimlerini geliştirmek ve sektör lideri konumumuzu korumak için çok çalışıyoruz. Bu ödülü Singapore Airlines Grubundaki herkes adına kabul ediyorum. Pandeminin getirdiği zorlukların üstesinden gelmek zor bir yolculuk oldu. Başarımız bunun bir kanıtıdır. Fedakarlıkları, azmi ve adanmışlıkları sayesinde eskisinden daha güçlü çıkmamızı sağlayan muhteşem Singapore Airlines ailesine teşekkür ederim.”

Yazarlar