SON DAKİKA
Tarih : 2020.11.24 16:09:54

Singapur Airlines Yeni Economy Class Yemek Konseptini Sundu

Singapur Hava Yolları (SIA) ve SilkAir, yeni Economy Class yemek konseptinin bir parçası olarak, 1 Aralık 2020 tarihinden itibaren 3.5 saatin altındaki uçuşlarda daha geniş yelpazede ana yemek seçenekleri sunmaya başlayacak. Yeni Economy Class yemek konsepti sayesinde bu rotalarda yerel Singapur lezzetlerinden ve uluslararası mutfaklardan birçok lezzet seçeneği bulunacak.

Daha önce Economy Class'ta bulunmayan Congee, Laksa ve sosuyla ünlü Mee Siam gibi Singapur'un favorilerileri de dahil olmak üzere farklı uçuşlarda dönüşümlü olarak 40'tan fazla yeni lezzet sunulacak. Daha önce plastik güveçte sunulan yemeklerimiz, yeni konseptimiz ile birlikte Orman Yönetimi Konseyi sertifikalı sızdırmaz kağıt kutularda, içecekler ise sızdırmaz kağıt bardaklarda sunulacak. Tatlı servisinin yanı sıra, yemeklerin yanında bambudan yapılmış çatal bıçak seti de bulunacak. Yeni dizayna sahip kutularımızda aynı miktarda yemek bulunmasına rağmen, özel şekli sayesinde çorba, sulu yemek gibi yiyecekleri hiçbir sızıntı olmaksızın koruyabilen daha derin bir yapıya sahiptir.

Yeni konsept kutularımız aşırı ısınmaya karşı dirençli, yeniden ısıtılması halinde bile gıda kalitesini koruyabilecek şekilde geliştirilmiştir. Yeni yemek konseptimiz, Singapur Hava Yolları ve hava yolumuzun Singapur merkezli ikram partneri SATS tarafından ortaklaşa geliştirildi. Kısa mesafeli uçuş deneyiminde potansiyel sıkıntılı noktalar ve iyileştirilebilecek diğer alanlar üzerine çeşitli çalışmalar yapıldı. Devamında aylar süren araştırma ve geliştirme süreçleri geride bırakıldı. Bu sayede hem çok yönlü hem de çevre dostu olan, aynı zamanda lezzet kalitesini ve çeşitliliği artıran bir kutu tasarladı. Bu geliştirmeler sayesinde, yemek tepsisindeki çatal-bıçak takımı ve diğer gereçler de dahil olmak üzere tek kullanımlık plastik miktarı, ağırlık bakımından yüzde 80 oranında azaltılacaktır. Yeni konseptteki servis gereçleri de dahil olmak üzere yemek sonrası tepside kalanlar Singapur'a geri getirilecek, SATS'daki bir ekolojik dönüştürücüye gönderilecek, fosil yakıt ve kömürün yerini alabilecek bir enerji kaynağı olan “atıktan türetilmiş yakıt” olarak kullanılabilecek kaynağa dönüştürülecek.

Singapur Hava Yolları’nın Yolcu Deneyimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Yeoh Phee Teik şunları söyledi: “Kısa mesafeli uçuşlarımızda, Singapur'da oldukça popular olan çok geniş bir lezzet yelpazesi sunuyor olacağız. Umarım hem Singapurlular hem de dünyanın her yerinden misafirlerimiz bu yemekleri lezzetli ve tanıdık bulurlar. Geliştirdiğimiz bu konsept, sürdürülebilirlik vizyonumuzu operasyonlarımızın en ön saflarında tutarken, müşteri deneyimini de geliştirmeye yönelik durmak bilmeyen çabalarımızın bir parçası." 

SATS Gıda Çözümleri CEO'su Kerry Mok şunları söyledi: “Gıda kalitesini artırabilen çevre dostu ambalaj çözümleri geliştirmek, hava yolu yemeklerinin hazırlanmasına özgü çeşitli zorlukları dikkate almak zorundadır. Seyahat deneyimini dönüştürmek için Singapur Hava Yolları ile işbirliği içinde mutfaktaki uzmanlığımızı, gıda ve paketleme teknolojisi bilgimizi paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. "

Yazarlar