SON DAKİKA
Tarih : 2020.12.08 15:40:51

Singapur Hava Yolları ve Vistara Ticari İşbirliğini Arttırıyor

Singapur Hava Yolları (SIA) ve SIA’in Tata Sons Private Limited şirketiyle ortak bir girişimi olan Vistara, ticari işbirliği anlaşması imzaladı. Bu anlaşma, Singapur Hava Yolları ve Vistara’nın mevcut ortaklığını daha da güçlendirecek. Kapasite planlama, satış, pazarlama, ortak ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi, müşteri hizmetleri ve operasyonlarındaki gelişmelerin daha uyumlu hale gelmesi ile yolcuların çok daha iyi ve sorunsuz bir hizmetten yararlanmaları sağlanacak.

Singapur'daki kurallara uyumlululuğu onaya tabi olan bu anlaşma, 2017'de yürürlüğe giren ortak uçuş işbirliğinin bir uzantısıdır. Singapur Hava Yolları ile Vistara arasındaki ortaklığın güçlendirilmesi Güneydoğu Asya, Avustralya ve Yeni Zelanda'nın kilit bölgelerinde olduğu gibi, her iki hava yolunun Singapur ve Hindistan arasındaki hizmetlerde de daha etkin rol oynamasına olanak tanıyacaktır. Havacılık endüstrisinin Covid-19 salgınının etkisinden çıkmasına paralel olarak, hem uluslararası hem de yerel bağlantı seçeneklerine talebin artması ile bu hava yolu bağlantı seçenekleri çok önemli olacaktır.

Singapur Hava Yolları Pazarlama Planlama Kıdemli Başkan Yardımcısı JoAnn Tan yapılan anlaşmayla ilgili şunları söyledi: “Ortaklığımızı güçlendirerek, Singapur Hava Yolları ve Vistara yolcularına ek seçenekler sağlamak için birlikte uyum içinde çalışabiliyoruz. Bu işbirliği aynı zamanda Hindistan pazarının Singapur Hava Yolları için önemini ve önümüzdeki yıllarda ağımızı büyütme taahhüdümüzü yansıtıyor."

Vistara CEO’su Leslie Thng ise yapılan anlaşmayla ilgili şunları söyledi: “Singapur Hava Yolları ile ortaklığımızı daha da güçlendirmenin heyecanı içindeyiz. Amacımız, müşterilerimize beş yıldızlı bir seyahat deneyimini yaşatmak, dünyanın birçok yerine uçmanın en iyi ve en uygun yolunu sağlamaktır. Yaptığımız anlaşma, bu yöndeki güçlü taahhüdümüzün bir yansımasıdır. Hindistan’ın en iyi hava yolunu dünyaya açma konusundaki uzun vadeli büyüme planımıza yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz."

Vistara, Hindistan'ın Skytrax ve TripAdvisor'daki en yüksek puan alan hava yolu şirketidir ve birçok "En İyi Hava yolu" ödülünü kazanmıştır. Vistara, beş yıl gibi kısa bir sürede, yolculara benzersiz bir uçuş deneyimi sunarak Hindistan havacılık endüstrisindeki operasyonlar ve hizmet sunumu için çıtayı yükseltti.

Yazarlar