SON DAKİKA
Tarih : 2023.09.27 01:51:31

Singapur Havayolları’ndan İhtiyaç Sahiplerine Rekor Bağış

Singapore Airlines CEO'su Bay Goh Choon Phong, yardım çekini Fiziksel Engelli Çocuklar Derneği - SPD CEO'su Bay Abhimanyau Pal’a ve CPAS İcra Direktörü Bayan Latha Kutty'ye sundu.

Sosyal ve Aile Gelişimi Bakanı Bay Masagos Zulkifli , Toplum Sandığı Başkanı Bay Chew Sutat, bağış yapılan Bay Lau Guan Sam  ve Bay Zayden Tan  eşlik ettiler. Singapore Airlines (SIA), SIA Cares bağış toplama kampanyasının bir parçası olarak, Singapur'da özel ihtiyaçları olan toplulukları destekleyen iki sosyal hizmet kurumu olan Cerebral Palsy Alliance Singapore (CPAS) ve SPD (Fiziksel Engelli Çocuklar Derneği) için 2,6 milyon dolar bağışladı.

Hava yolunun ortakları, personeli ve halk son iki ayda bu kampanyaya 1,3 milyon dolar katkıda bulundu ve Singapur Havayolları da aynı miktarda 1,3 milyon dolar destek verdi. CPAS İcra Direktörü Bayan Latha Kutty ve SPD İcra Kurulu Başkanı (CEO) Bay Abhimanyau Pal, SIA Eğitim Merkezi'nde 23 Eylül 2023’de düzenlenen SIA Cares etkinliğinde SIA CEO'su Bay Goh Choon Phong’dan ve Singapur Sosyal ve Aile Gelişimi Bakanı Bay Masagos Zulkifli’den 1.3’er milyon dolar teslim aldılar. 1,3 milyon dolar, CPAS’ın CPAS Batı Okulu'nda duyusal oyun odası kurmasına ve engelli kişilerin işlevsel yeteneklerini artırmaya, sürdürmeye veya geliştirmeye yardımcı olan yardımcı teknoloji ve ekipman satın alarak özel eğitim programlarını güçlendirmesine olanak tanıyacak.

Bu, 800'den fazla CPAS hastasını destekleyecektir. SPD, 1,3 milyon doları üç adet tekerlekli sandalye dostu araç satın almak ve ulaşımla ilgili maliyetleri finanse etmek için kullanmayı planlıyor. Bu, 80'den fazla ihtiyaç sahibinin SPD'nin Gündüz Aktivite Merkezi'ne (DAC) seyahat etmesine olanak tanıyacak, burada sosyal ve eğlence programları aracılığıyla etkinliklere katılacaklar ve kendi kendine yetme becerileri kazanacaklar. Bu sayede bakım verenler dinlenme ihtiyaçlarını giderebilecek veya sevdiklerine iyi bakıldığını bilerek çalışma hayatına dönme seçeneğine sahip olacaklar.

Cerebral Palsy Alliance Singapur İcra Direktörü Bayan Latha Kutty şunları söyledi: "SIA'nın bu cömert katkısıyla, hizmetlerimizi daha fazla engelli çocuğa yayabildiğimiz ve onlara yaşamlarına ulaşmaları için ihtiyaç duydukları özel bakım ve desteği sunabildiğimiz için mutluyuz. Buna ek olarak, bu destek, yeni açılan CPAS Okulumuzu (Batı) temel terapötik ekipman ve yardımcı teknolojiyle donatmanın yanı sıra, Avustralya'ya yaptığımız yurtdışı macera gezisiyle öğrencilerimize büyüme ve gelişme fırsatları vermede de etkili olacaktır. Bu ortaklık, şirketlerin sahip olabileceği derin etkiye çok iyi bir örnek SIA'a, ihtiyaç sahiplerinin hayatlarında olumlu bir fark yaratma konusundaki kararlılığından dolayı en içten takdirlerimizi sunuyoruz."

SPD İcra Kurulu Başkanı Bay Abhimanyau Pal şunları söyledi: "2020'den bu yana korunaklı atölyemizde çeşitli ileri dönüşüm projelerinde SIA ile ortaklık yapıyoruz ve bu işbirliğinin bu yıl diğer destek alanlarına da yayılmasından çok memnunuz. SIA'nın özel ulaşım hizmetleri sağlamaya yönelik taahhüt ettiği cömert bağış, çoğu birden fazla engelli olan ve düşük gelirli ailelerden gelen ihtiyaç sahiplerinin, büyük oranda sübvansiyonla karşılanacak ücretler karşılığında çok ihtiyaç duyulan hizmete erişebilecekleri anlamına geliyor."

Yazarlar