SON DAKİKA
Tarih : 2023.07.10 16:40:06

Sistem Alüminyum Havacılık Sektöründe Emin Adımlarla İlerliyor

Hammadde tedarikinden ürün sevkiyatına kadar olan her aşamaya kalite bilincini yerleştiren Sistem Alüminyum, Uluslararası Havacılık ve Uzay Kalite Grubu (IAQG) tarafından geliştirilen AS 9100 Havacılık, Uzay ve Savunma Kalite Yönetim Sistemleri Sertifikasını aldı. Sistem Alüminyum sertifika ile uluslararası geçerliliği olan kalite gereksinimlerini karşıladığını kanıtladı. Sistem Alüminyum AS9100 Havacılık, Uzay ve Savunma Kalite Yönetim sistemleri belgesini alarak havacılık sektörünün ihtiyacı olan ürün güvenirliliği, sürdürülebilirlik ve yüksek kalite beklentilerini karşılmayı ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımayı hedeflemiştir.

Alüminyum havacılık sektöründe hafiflik, mukavemet, korozyona karşı dayanım ve geri dönüştürülebilirlik özellikleri ile tercih sebebi olmuştur. Toplam dünya alüminyum tüketiminin %27 si havacılık sektörüne aittir ve pazar hızla büyümektedir. Genel olarak alüminyum uçak gövdesi, kanat, pencere, kapı, motor bileşenleri, iç mekan ve iniş takımlarında kullanılmaktadır.

“Havacılık sektöründe Sistem Alüminyum markası ile büyüyeceğiz.”

Sistem Alüminyum ’un havacılık alanında başarısına katkı sağlayacak kalite yönetim sistemi belgesini almasına yönelik konuşan İcra Kurulu Başkanı Ayhan Yerekaban; “Uluslararası Havacılık ve Uzay Kalite Grubu (IAQG) tarafından geliştirilen, AS 9100 Havacılık ve Uzay Kalite Yönetim Sistemleri belgesi; havacılık ve uzay endüstrisi için standartlaşmayı hedefliyor. Sistem Alüminyum olarak üstün kalite yaklaşımımızı bir adım daha ileriye taşıyarak kalite konusunda en uç nokta olan AS9100 standardı ile rekabet üstünlüğünümüzü belgeledik. Bu belge ile Türkiyede ve dünya da yeni iş fırsatları yaratarak, ülkemiz için katma değeri yüksek ürün üretme hedefine bir adım daha yaklaşmış olacağız. Sürdürülebilir büyüme stratejimize uygun olarak tüm organizasyonel ve bilişim altyapımızı ürün ve tedarik güvenliğini sağlamak amacıyla müşteri memnuniyetini sağlayacak şekilde tekrar yapılandırdık. Amacımız havacılık sektörüne Sistem Alüminyum damgasını vurarak şirketimizi daha ileriye taşımaktır. Müşteri memnuniyetini üst düzeye taşıyacak Sistem Alüminyum, AS 9100 Havacılık, Uzay ve Savunma Kalite Yönetim Sistemleri Sertifikası ile sistemlerinde uluslararası geçerliliği olan kalite gereksinimlerini sağladığını garanti ediyor. Bu noktadan hareketle ürün emniyeti, özel gereksinimler, kalite yönetim sistemi kapsamı, dokümante edilmiş bilgilerin içeriği, organizasyonel roller ve sorumluluklar noktasında müşteri memnuniyetini üst düzeye taşımayı hedefliyor. Ürünlerin bakımı, kontrolü, kalibrasyonu ve doğrulanması; tüm bu süreçlerin izlenebilirliği sayesinde ise iş birliği potansiyelini artırmayı hedefleyen Sistem Alüminyum, operasyon planlama, kontrol, ürünlerin emniyeti, yabancı madde hasarları, geri dönüşüm konularında da yasal gereksinimleri karşılayan ürün ve hizmetleri tutarlı bir şekilde sağlama yeteneğini de gösterecek" şeklinde konuştu.

Yazarlar