SON DAKİKA
Tarih : 2023.02.02 17:49:15

TAV İnşaat’ta Yeni Atamalar Yapıldı

TAV İnşaat’da Genel Müdür Ümit Kazak İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak atanırken, CEO yardımcılığı görevine de Ayşe Feride Armangil Gökalp getirildi. Değişiklikler 1 Şubat’tan itibaren geçerli olacak.

20 yıldan uzun süredir öncelikle havalimanları, havalimanlarıyla ilgili tesisler ve yüksek katlı binaların inşaatında faaliyet gösteren, kendi alanında dünyanın lider inşaat firmalarından olan TAV İnşaat’ta üst düzey yönetim değişiklikleri gerçekleşti. Şirketin kuruluşundan itibaren farklı kademelerde çalışan ve son olarak Genel Müdür görevini üstlenen Ümit Kazak, İcra Kurulu Başkanı (CEO); teklif, mühendislik ve sözleşmeler alanında Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Ayşe Feride Armangil Gökalp, İcra Kurulu Başkan Vekili (CEO Yardımcısı) olarak atandı. Cumhur Kaur, Ali Haydar Özak, Celal Şahin, Devrim Özlem Şavkın Orhan ve Erdoğan Karabacak da İcra Kurulu Üyesi olarak görevlendirildi.

TAV İnşaat İcra Kurulu Başkanı Ümit Kazak “Geride bıraktığımız 20 yılda havalimanı inşaatı alanındaki tecrübemizle yarattığımız birikim hem Türkiye’de hem de faaliyet gösterdiğimiz uluslararası arenada tercih edilen bir marka haline gelmemizi sağladı. Yolculuğumuz bugün 3 kıtada, 14 ülkede gerek havalimanı ve ilgili tesisleri, gerekse ikonik binaların inşaatı ile devam ediyor. Engineering News Record (ENR) tarafından açıklanan dünyanın en büyük inşaat şirketleri listesinde 2014, 2015, 2016, 2018 ve 2019 yıllarında havalimanı inşaatı alanında ilk sırada, ilerleyen yıllarda da üst sıralarda yer alarak başarısını tescilleyen TAV İnşaat’ın geldiği konum hepimiz için gurur kaynağı olmuştur.

Yeni organizasyonel yapılanmamızın şirketimizin geleceğini daha verimli şekillendireceğini ve bizleri daha çok motive edeceğini düşünüyorum. Faaliyet alanımızı genişleterek çalışanlarımızın yetenekleri ile müşteri ve paydaşlarımızın memnuniyetini daha da üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. Şirketimizin kuruluşundan itibaren farklı kademelerde önemli görevler üstlenerek firmamızın bugüne kadarki gelişimine önemli katkılar sağlayan değerli yönetici arkadaşlarımız Cumhur Kaur, Ali Haydar Özak, Celal Şahin, Devrim Özlem Şavkın Orhan, Erdoğan Karabacak’ın İcra Kurulu Üyeleri olarak atandıkları yeni organizasyonun önümüzdeki dönemde şirketimizi daha da güçlendireceğine inanıyorum’’ dedi.

Yazarlar