SON DAKİKA
Tarih : 2022.06.09 16:05:43

THY, APEX 2022’de Avrupa’da İki Ödül Alan Tek Havayolu Oldu

Türk Hava Yolları (THY) dünyanın en güvenilir ve saygın havacılık organizasyonlarından biri olarak kabul gören Havayolları Yolcu Deneyimi Derneği (APEX) tarafından 2022 yılı yolcu değerlendirmesinde Avrupa’nın ‘En İyi İkram ve Servis’ ve ‘En İyi Koltuk Tasarımı’ ödüllerinin sahibi olarak Avrupa’nın iki ödül alan tek havayolu şirketi oldu. APEX'in 1.2 milyon yolcunun oylarıyla belirlenen 2022 yılı değerlendirme sonuçları Dublin'de gerçekleştirilen törenle açıklandı.

Dünya genelinde yaklaşık 600 havayolu şirketi tarafından gerçekleştirilen bir milyonun üzerinde uçuş, yolcular tarafından puanlanarak, koltuk konforu, kabin servisi, yiyecek-içecek ikramı, eğlence sistemi ve wifi kategorilerindeki ödüller sahiplerini buldu. THY 'En İyi Koltuk Tasarımı' ve 'En İyi Yiyecek &İçecek İkramı' ödüllerine layık görülerek, Avrupa'da en fazla ödül alan havayolu unvanını kazandı.

YOLCULUKLARI AYRICALIKLI KILMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, APEX ödülleriyle ilgili olarak "Standartları yazılı kurallarla belirlenmiş bir sektörde, misafirlerimize beklentilerinin ötesinde hizmet sunmak için çalışıyoruz. Seyahati sadece ulaşım olarak görmüyor, yolculuğu gökyüzünde keyifli, konforlu bir deneyim olarak yorumluyoruz. Kabin içi dizaynımız, koltuklarımızın ergonomik tasarımı, uçuşta sunduğumuz ikram, seyahat setlerimiz, uçak içi eğlendirici ürünlerimiz ve güler yüzlü çalışma arkadaşlarımızla misafirlerimize yolculuklarını ayrıcalıklı kılmak için çalışıyoruz" dedi.

UÇAN ŞEFLERİ İLE BENZERSİZ BİR İKRAM

APEX CEO'su Dr. Joe Leader ise "World Class ödüllü Türk Hava Yolları, APEX 2022 değerlendirmesinde yolcu oyları ile Avrupa'nın birinci sınıf havayolu ilan edilerek Avrupalı diğer havayollarından daha fazla ödüle layık görüldü. "Avrupa'nın En İyi Yemek & İçecek" ve "Avrupa'nın En iyi Koltuk Konforu" kategorilerinde ödül alan Türk Hava Yolları'nı tebrik ediyorum. Uçan Şefleri ile benzersiz bir ikram deneyimi sunan Türk Hava Yolları, misafirlerinin bu yöndeki beklentilerinin üzerinde bir performans sergilemekte. Ayrıca tüm kabin sınıflarında koltuk konforuna verdikleri önemle kazandıkları ödülden dolayı da tebrik ediyorum" diye konuştu.

Yazarlar