SON DAKİKA
Tarih : 2021.07.03 02:42:52

THY, Basında Çıkan O İddialarını Yalanladı

THY, işten çıkarma yasağının sona ermesiyle yaklaşık 2 bin 500 kabin ve kokpit çalışanının işine son verildiği ” haberleri yalanladı. İşten çıkarma yasağının sona ermesiyle 2 bin 500 kişinin işine son verildiği iddialarıyla ilgili THY’den bir açıklama geldi.

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, iddiaları yalanlarken, yetkili sendika ile yapılan protokolü kabul etmeyen 24 çalışanın iş akdinin 1 Temmuz itibarıyla sonlandırıldığını söyledi. Türk Hava Yolları (THY) tarafından, bazı basın organlarında yer alan “THY’de, işten çıkarma yasağının sona ermesiyle yaklaşık 2 bin 500 kabin ve kokpit çalışanının işine son verildi” haberleri yalanlandı.

“PROTOKOLÜ KABUL ETMEYEN 24 KİŞİ İŞTEN ÇIKARILDI”

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, konuya ilişkin sosyal medya hesabı Twitter’den yaptığı açıklamada, “Pandemi sürecinde hem şirketimizi hem de çalışma arkadaşlarımızın istihdamını korumak amacıyla Türk Hava Yolları A.O. ve yetkili sendika arasında bir protokol imzalanmıştır. Bu protokolü kabul etmeyen 24 çalışanın iş akdi 1 Temmuz itibarıyla sonlandırılmıştır.” ifadelerini kullandı.

YHY Genel Müdürü Bilal Ekşi de haberlere ilişkin ””Göz bebeğimiz THY ile ilgili bazı sosyal medya hesaplarında verilen/dağıtımı yapılan yukarıdaki “İşten çıkarma” mesajı YALANDIR, YALANDIR, YALANDIR.” dedi.

Yazarlar