SON DAKİKA
Tarih : 2022.06.27 15:47:14

THY, En Az Lise Mezunu 1250 Kabin Memuru Alımı Yapacak

2022 yılında gerçekleşecek olan Türk Hava Yolları Kurumundan yapılan ilana göre en az lise mezunu 1250 bin kabin memuru alımı gerçekleştireceğini belirtmiştir. Yayımlanan ilana göre 1250 kişilik kontenjan açarak alımlar gerçekleştirecek.

Türk Hava Yolları Kurumları bünyesinde Türkiye geneli 1250 bin kişilik kontenjan açarak en az lise mezunu memur alımı gerçekleştirecek. Yayımlanacak ilanda kriterler belirlendikten sonra adaylar ön müracaatlarını yapabileceklerdir. Alınacak Memur Alımı Bilgilendirmesi Türk hava Yolları kendi kadrosunda yer açarak yeni memur alımı yaparak istihdam sağlanmak üzere kabin memuru alımları gerçekleştireceğini planlıyor. En yakın süreçte ilan kriterleri planlandıktan sonra onaydan geçirildikten sonra başvuru ekranları sunulacaktır.

Adaylardan İstenilen Özel Ve Genel Koşullar

Türkiye Cumhuriyeti’nde Nüfus ediyor olunması.

Erkek Personel adayları yükümlülük vazifesiyle görevli askerlik hizmetlerini fiilen sonuçlandırmış olup bitirmiş olması gerekmektedir.

Adli sicil kaydı veya arşiv kayıtları bulunmaması.

Soruşturma durumunda olmuyor olmak.

Sağlık şartları elverişli olacak durumda olan.

Sağlıksal açıdan görevine engel teşkil edici vaziyette bulunmaması.

Birden çok yabancı dile hakim olan.

Yükseklik korkusu olmayan kalp rahatsızlığı bulunmayan adaylar aranmaktadır.

Uçuş esnasında müşterilerle ilgilene bilecek ve uçuşta kaptanın emirlerine rivayet edebilecek adaylar aranmaktadır. Minimum boy 160 ve maksimum 180 cm bulunması gerekmektedir. Vücudunda herhangi bir yara izi ameliyat izi yüzde eşkal belirtici durumu veya dövme izleri gibi durumların taşımıyor olması.

Kabin Memuru Alımı Başvuru Tarihi Ve Süreçleri

Başvurular halen şuanda planmakta olup en kısa süreçte başvuru ekranları açılacaktır. Türk Hava Yolları Kurumu tarafından yayımlanacak başvuru kılavuzu ve ilanı geldiği gün sayfamızda güncel olarak anlık paylaşım yapılacaktır. Adayların sayfamızı takipte kalarak veya facebook-İnstagram-Mobil uygulamalarını indirerek bildirimler alarak yakından takip bulunabilirler.

Yazarlar