SON DAKİKA
Tarih : 2023.02.26 00:11:21

THY, İtalyan Devi Inter’le Sponsorluk İçin Görüşüyor

Türkiye’nin dünyada en fazla tanınan markalarından biri Türk Hava Yolları (THY). Türk havacılık sektörünün bayrak taşıyıcısı olan THY’nin başarısının altında operasyonlardaki kalite ve hizmet kadar sponsorluklar da bulunuyor. Kriketten basketbola birçok farklı spor dalında sponsorluk çalışmaları yürüten THY, futbolda gösterdiği çalışmalarla dikkat çekti. Bu yıl haziran ayında düzenlenecek olan UEFA Şampiyonlar Ligi’nin sponsoru olan THY’nin bir yandan da dünyanın en zorlu liglerinden biri olan İtalya ile önemli bir görüşme yürüttüğü iddia ediliyor.

İddiayı Sport Mediaset gündeme getirdi

THY’nin İtalya Seria A’nın en dikkat çeken takımlarından biri olan Inter ile gelecek sezon için sponsorluk anlaşmasının masada olduğu İtalyan medyası tarafından dile getirildi. THY’nin Inter’e sponsor olacağını öne çıkaran ise ülkenin en önemli spor yayınlarından biri olan Sport Mediaset. İddiaya göre, THY, gelecek sezondan itibaren Inter’in ana forma sponsorluğu için Inter takımının yöneticileri ile ilk görüşmeyi de gerçekleştirmiş.

Görüşmelerde ilerleme kaydedildiği ancak henüz hiçbir konuda anlaşmaya varılmadığı da belirtildi. Bilindiği üzere Inter’in ana sponsorluğunu uzun süre dünyaca ünlü lastik markası Pirelli yapmıştı. Inter ardından da DigitalBits ile anlaşmıştı. Ancak Digitalbits’in ödemeler konusunda sıkıntı yaşadığı ve bu sebeple yeni bir ticari partner arandığı İtalyan medyasında daha önce yer almıştı. 1908 yılında kurulan ve tam adı Football Club Internazionale Milano olan Inter, maçlarını 80 bin 65 kişi kapasiteli San Siro'nda oynuyor. Şu anda lig ikincisi olan Inter, Serie A'yı 19 defa kazandı. Coppa Italia'yı 8 defa müzesine götüren, Serie A'da küme düşmeyen tek takım olan Inter, Şampiyonlar Ligi'ni ve UEFA Kupası'nı 3 kez, Kıtalararası Kupa'yı da 2 kez kaldırdı.

Kaynak: Dünya Gazetesi

 

Yazarlar