SON DAKİKA
Tarih : 2019.10.20 01:56:51

THY, Tokyo’da Atağa Kalkıyor

Türk Hava Yolları, İstanbul-Tokyo seferlerinde atağa kalkıyor.Türkiye ile Japonya arasında geçtiğimiz ay imzalanan mutabakatın ardından Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, THY'nin Japonya'ya yönelik seferlerinde artış yapılacağını duyurmuştu. Türkiye ile Japonya arasında geçtiğimiz ay imzalanan mutabakatın ardından Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, THY'nin Japonya'ya yönelik seferlerinde artış yapılacağını duyurmuştu.

Gelişmeler sonrası İstanbul-Tokyo arasındaki seferlerle ilgili planlamalarını tamamlayan THY, haftada 7 frekans olarak icra edilen ve 13 Nisan 2020'den itibaren haftada 10, 8 Haziran 2020'den itibaren de 11 frekans olarak icra edilecek Narita seferlerine ek olarak 29 Mart 2020'den itibaren Tokyo Haneda Havalimanı'na da sefer düzenlemeye başlayacak.

İstanbul-Tokyo Haneda Havalimanı arasında düzenlecek seferlerin haftada 7 frekans olarak icra edileceği öğrenildi. Japonya'nın başkenti Tokyo'da bulunan Narita ile Haneda havalimanları arasında yaklaşık 80 kilometre mesafe bulunuyor.

Yazarlar