SON DAKİKA
Tarih : 2024.05.05 17:01:42

THY Basın Müşavirinin Lüks Araçlı Paylaşımı Sosyal Medyayı Yıktı

Türkiye'de nüfusun büyük bir bölümü yoksulluk sınırının altında yaşarken yüksek enflasyon ise can yakmaya devam ediyor. Siyasi isimlerin lüks paylaşımları ise sosyal medyada tepkilere yol açıyor.

Son günlerde Türkiye'de siyasilerin lüks harcamaları gündemi meşgul ederken, bu konuya Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Audi A8 marka araç kiralama olayı da eklenmişti. Son olarak Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün'ün Miami Beach'ten Lamborghini marka bir aracın da yer aldığı görseli paylaşması ise dikkatleri çekti. Ülkemizde bir süredir siyasilerin lüks harcamaları konuşulurken, bu tür olaylar toplumda tartışmalara neden oluyor.

AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı'nın Monaco'da yaptığı ıstakoz paylaşımı, AK Parti Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu'nun TBMM’de misafir ettiği hemşehrileri ile selfie çekerken Rolex saati takması gibi olaylar da benzer şekilde gündeme gelmişti. Son olarak ise Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Audi A8 marka araç kiralama olayı kamuoyunda geniş yankı uyandırmıştı.

Muhalefetin ve vatandaşların tepkilerine yol açan bu paylaşımlara bir yenisi daha eklendi. Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün'ün Miami Beach'ten Lamborghini marka bir aracın da yer aldığı görseli paylaşması, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Yazarlar