SON DAKİKA
Tarih : 2022.09.27 00:48:23

THY Gaziantep Uçağı Ankara’ya Acil İniş Yaptı

Türk Hava Yollarının bugün saat 12,20’de Gaziantep’e gelmek için hareket eden TK 2222 sefer sayılı Gaziantep uçağı İstanbul Havalimanından havalandıktan kısa bir süre sonra Ankara Esenboğu Havalimanına acil iniş yaptı.

İstanbul Hava Havalimanından bu gün saat 12,20’de Gaziantep’e gelmek üzere hareket eden Türk Hava Yollarına ait TK 2222 sefer sayılı uçak Ankara Esenboğa Havalimanına acil iniş yapmak zorunda kaldı. Uçakta bulunan yolcularla temas kuran Gaziantep Time Haber Merkezi uçakta bulunan bir yolcunun fenalaşması üzerine pilotun uçağı en yakın hava limanı olan Ankara Esenboğa Havalimanına yönlendirdiği öğrenildi. Fenalık geçiren hastaya ilk müdahaleyi Türkiye Diş Hekimleri Birliği Öğrenci Başkanı, Biruni Üniversitesi Diş Hekimliği son sınıf öğrencisi Gaziantepli Muammer Alhan Babat yaparak hastayı sağlık ekipleri gelene kadar kontrol altında tuttu.

Halen Ankara Esenboğa Havalimanında bekleyen Gaziantep uçağının işlemlerin tamamlanmasının ardından hareket ederek Gaziantep’e gelmesi bekleniyor. Uçakta bulunan yolcuların ise bekleyişi devam ediyor. Konuyla ilgili Gaziantep Havalimanında yakınlarını bekleyen vatandaşlar ise THY'den ve Gaziantep Havalimanı yetkililerinden bir açıklama bekliyor. Ünlü sanatçı Kenan Doğulu'nun babaannesinin de İstabul'dan Gaziantep'e gelmek için uçağa bindiği öğrenildi.

Yazarlar