SON DAKİKA
Tarih : 2017.04.24 17:55:30

THY Kural Tanımaz Yolculara Müdahaleİiçin 650 KelepçeAalacak

Türk Hava Yolları’nın (THY) "kural tanımaz" müşterilerine müdahalede kullanmak üzere 650 kelepçe alacağı ileri sürüldü. Türk Hava Yolları’nın (THY) "kural tanımaz" müşterilerine müdahalede kullanmak üzere 650 kelepçe alacağı belirtildi.

Habertürk’ten Gökhan Artan’ın haberine göre Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, uçuş emniyeti ve güvenliğini tehdit eden yolculara 1500 TL para cezası veriyor. THY’nin "sorun çıkaran" yolculara karşı personeline verdiği eğitimlere göre, kabin memuru önce uyarı yapıyor.

Ancak yolcu uyarılara rağmen devam edip kabin ekibine saldırırsa, önce zapt ediliyor ve eline plastik kelepçe takılıyor. Daha sonra diğer yolcuları rahatsız etmeyecek konumdaki bir koltuğa oturtuluyor. Sorun çıkarmaya devam eden yolcunun başı tutularak öne eğiliyor, koltuğunun arkasına yastık konuluyor. Böylece kaçmak isterken kendine zarar vermesinin önüne geçiliyor. Yolcu uçak inene kadar bu konumda tutuluyor. Güvenlik önlemlerini sıkılaştırma kararı alan THY’nin, "kural tanımaz" yolculara karşı müdahalede kullanılmak üzere 650 kelepçe daha alacağı kaydedildi.

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar