SON DAKİKA
Tarih : 2023.04.24 16:13:47

THY Seferi İptal Etti, Yolcular ve Yetkililer Arasında Tartışma Yaşandı

Türk Hava Yolları’nın Hatay-İstanbul uçuşu olumsuz hava koşulları gerekçe gösterilerek iptal edilmesi nedeniyle yolcular ve yetkililer arasında tartışma yaşandı. Türk Hava Yolları’nın (THY) Hatay-İstanbul uçuşunun olumsuz hava koşulları gerekçe gösterilerek iptal edilmesine tepki gösteren yolcular ile yetkililer arasında tartışma çıktı.

THY'nin dün akşam saatlerinde gerçekleştirmeyi planladığı TK2271 sefer sayılı Hatay-İstanbul uçuşu hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi. Sefer Adana-İstanbul olarak kararlaştırılınca yolcular sefer için Hatay'dan otobüslerle Adana'ya götürüldü. Duruma tepki gösteren ve Adana'ya ulaştırılan yolcular saatlerce havalimanında bekletildiklerini belirtti.

Mağduriyetlerinin bir türlü giderilmemesi ve kendilerine sefer saatine dair net bilgi verilmediği gerekçesiyle THY yetkilileriyle yolcular arasında tartışma yaşandı. O anlar havalimanındaki diğer yolcular tarafından saniye saniye kaydedilirken yaşanan olay karşısında yetkililerden herhangi bir açıklama yapılmadığı öğrenildi.

Yazarlar