SON DAKİKA
Tarih : 2022.05.16 15:59:33

THY Uçağı Kanada’ya Acil İniş Yaptı

THY'nin Miami-İstanbul seferini yapan uçağı, bir yolcunun rahatsızlanması sonucu Kanada'ya acil iniş yaptı. Türk Hava Yolları’nın Miami-İstanbul seferini yapan uçağı, 80 yaşındaki bir yolcunun rahatsızlanması sonucu Kanada'da bulunan St. John Havalimanı'na acil iniş yaptı.

Rahatsızlanan yolcuyu havalimanına indiren uçak yeniden havalandı Edinilen bilgilere göre, Türk Hava Yolları’nın TK-078 sefer sayılı Boeing 777 tipi TC-JJG kuyruk tescilli uçağı Miami -İstanbul seferini yapmak üzere Miami Uluslararası Havalimanı'ndan kalkış yaptı. Türk Hava Yolları uçağı Kanada hava sahasına üzerinde seyir halindeyken uçakta bulunan 80 yaşındaki yabancı uyruklu bir yolcu aniden rahatsızlandı. Yolcuya ilk müdahaleyi kabin memurları yaptı.

Olayın uçağın kaptan pilotuna bildirilmesinin ardından uçağın kaptan pilotu St. John Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesiyle irtibata geçerek acil iniş için izin istedi. Rahatsızlanan yolcu ambulans ile hastaneye kaldırıldı. THY uçağı daha sonra Miami-İstanbul seferini tamamlamak üzere St. John Havalimanı'ndan yeniden havalandı.

Yazarlar