SON DAKİKA
Tarih : 2023.06.18 23:48:46

THY Uçağında Panik! 1 Yolcu Hayatını Kaybetti

Türk Hava Yolları'nın New York-İstanbul seferini yapan uçağında korku dolu anlar yaşandı. Uçak, Atlas Okyanusu'nu geçtiği esnada yolculardan biri rahatsızlandı. Pilot acil iniş yapacakken yolcu hayatını kaybetti. THY uçağında büyük panik yaşandı, rahatsızlanan bir yolcu için acil iniş yapılacakken hayatını kaybettiği öğrenildi.

Pilot ise inişi iptal edip seferine devam etti. İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; THY'nin TK02 sefer sayılı İstanbul seferini yapan TC-JJS kuyruk tescilli Boeing 777-300 tipi uçağı yerel saatle 21.10'da John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı'ndan havalandı.

ACİL İNİŞ İPTAL EDİLDİ, SEFER DEVAM ETTİ

Uçak, Atlas Okyanusu'nu geçtiği sırada yolculardan I.B. fenalaştı. İlk müdahaleyi kabin ekipleri yaparken, aynı zamanda olay kaptan pilota da bildirildi. Pilotlar, İrlanda'nın Shannon şehrine acil inişe karar verdi. Ancak yolcunun hayatını kaybettiğinin anlaşılması üzerine iniş iptal edilerek, uçak seferine devam etti.

TK02 sefer sayılı uçak, 13.45'de İstanbul Havalimanı'na indi. Bu sırada uçağın park pozisyonunda bir ambulans ve sağlık ekipleri hazır bekletildi. Hayatını kaybeden yolcu için savcının inceleme yapacağı, adli işlemlerin tamamlanmasının ardından ise cenazenin ülkesine gönderileceği öğrenildi.

Yazarlar