SON DAKİKA
Tarih : 2017.05.03 18:29:06

THY Yolcularına Hindistan Yemekleri İkram Edecek

THY yolcularına Hindistan yemekleri ikram edecek THY CIP salonunda Hindistan mutfağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hindistan gezisi sırasında, Hintli turistleri Türkiye'de düğün yapmaya çağırmasının ardından Türk Hava Yolları da dış hatlar terminalinde bulunan CIP salonunda yolculara Hint yemekleri ikram edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hindistan gezisi sırasında Hintli turistleri Türkiye'de düğün yapmaya çağırması, Türk Hava Yollarını harekete geçirdi. Hindistan'da iki noktaya uçan Türk Hava Yolları buralardan gelecek turistlerin kalbini kazanmak için Hint yemekleri ikram edecek. THY'den yolcularına özel Hindistan yemeği Türk Hava Yollarının yolculara sunduğu konfor ve imkanlarla adı 'uçak kaçırtan salon'a çıkan Atatürk Havalimanı'ndaki CIP Salonu'nda dünya mutfağının örneklerini sunmaya devam ediyor. THY Hindistan mutfağından en önemli yemeklerinden biri olan 'chicken tika masala' yemeğini yolcularının beğenisine sundu.

THY Özel Yolcu Salonları Anlaşmalar Müdürü Mustafa Fatih Şencan, yolcuların uygulamadan çok memnun kaldığını belirterek, "Çok olumlu geri dönüşler aldık yolcularımızdan. Bu hafta Hindistan mutfağından 'chicken tika masala' yemeği ile devam ediyoruz. Bunu sadece Hindistan'a gidecek yolcularımıza düşünmüyoruz. Dünyanın dört bir yanından yolcularımızı CIP Lounge'ımızda ağırlıyoruz. Hindistan'a Delhi ve Bombay olmak üzere günde 2 seferimiz var. Fakat Delhi ve Bombay uçuşlarında yolcularının büyük bölümünün transfer yolcu olduğunu görüyoruz. Neredeyse 150-200 destinasyondan yolcularımız Hindistan'a İstanbul üzerinden gidiyorlar.

Amerika'dan, Avrupa'dan, Afrika'dan, hatta Rusya'dan bile yolcularımız kalitemiz sayesinde Hindistan'a bizim uçuşlarımızla gidiyorlar. Yolcularımız Hindistan'a gelmeden önce lounge'ımız içerisinde Hint mutfağının en güzel yemeklerini sunuyoruz. CIP Lounge'ımızda Türk misafirlerimiz kadar diğer milletlerden de misafirlerimiz var. Burada sadece Türk damak tadını değil, dünya milletlerinin damak tadını düşünüyoruz. Önümüzdeki hafta da Çin mutfağını sunacağız." dedi. Daha önce Hindistan'a hiç gitmediğini ancak yemeklerini beğendiğini söyleyen Malezyalı Marinho Leo, THY'nin CIP lounge'ını sürekli kullandığını belirterek,"Mükemmel bir salon. Chicken tika masala çok güzel.Ben Hint yemeklerini seviyorum. Devamlı yerim buradaki chicken tika masala lüks bir lokantada yapılmış gibi"dedi.

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar