SON DAKİKA
Tarih : 2024.01.18 13:38:44

THY’den 8000 Bin Kişilik Personel Alımı

Türk Hava Yolları (THY), büyüme hedefleri doğrultusunda ve yüksek maaşla 8 bin yeni personel alımı yapacağını duyurdu. Türk Hava Yolları (THY), büyüme planları doğrultusunda 8 bin yeni personel alımı yapacağını duyurdu. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat'ın son dakika açıklamasına göre, yeni işe alımlar arasında 600 pilot da olacak.

İş Başvuru Süreci

2022'de 93.4 milyon yolcu taşıyan ve bu yıl yolcu ve kargo hizmetlerinde yüzde 14 büyümeyi hedefleyen THY, mevcut 82 bin çalışan sayısını yüzde 10 oranında artırmayı planlıyor. Bolat, "Daha önceki başvurular üzerinden işe alım sürecimiz devam ediyor. Kabin memuru alımı için Nisan ayında ilana çıkacağız" ifadelerini kullandı.

Bilet Fiyatları

Bolat, yılbaşındaki ücret artışlarına rağmen THY'nin bilet fiyatlarını yüzde 10 bile artırmadığını vurguladı. Fiyat politikasının rekabetçi olduğunu belirterek, "Van'dan günde 40 otobüs dolusu yolcu taşıyoruz ama fiyatları artırmadık" dedi.

İstanbul Havalimanı'na Uçan Yabancı Firmalarla Rekabet

İstanbul Havalimanı'na uçan yabancı havayolu şirketlerinin sayısının 100'ü bulması konusunda Bolat, daha fazla yabancı firmanın gelmesini istediklerini ve bu durumun THY'ye de yaradığını söyledi.

Yazarlar