SON DAKİKA
Tarih : 2023.03.30 15:37:02

THY’den Personeline Sosyal Medya Talimatı!

Türk Hava Yolları (THY), sosyal medya kullanımı için personeline detaylı talimatlar içeren bir bilgilendirme yazısı gönderdi. Türk Hava Yolları (THY) personeline bir yazı gönderdi. Personele gönderilen yazıda, uyarılar arasında bulunan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurum ve kuruluşları, devlet büyükleri ve yöneticileri, milli ve manevi değerler, hakkında eleştiri sınırlarını aşan, kin ve nefret söylemleri içeren, toplumu ayrımcılığa sevk edebilecek, iş barışına zarar verebilecek etik dışı ve/ veya siyasi içerikli olumsuz mahiyetteki paylaşım ve yorumlardan kaçınmak zorundadır” ifadesi dikkat çekti.

THY’nin uyarı mesajında şu ifadelere yer verildi: “Çalışanlarımızın sosyal medya hesaplarında, ortaklığımızda çalıştıklarına ilişkin bilgilere yer vermemeleri tavsiye edilmektedir. Yer vermeleri halinde paylaşımların çalıştıkları kurum adına bağlayıcı olmadığını beyan etmeleri tavsiye edilmektedir. Çalışanlarımız THY ve iştiraklerine zarar verebilecek yapıda veri veya bilgileri sosyal medya ortamlarında paylaşmamalıdır.

Çalışanlar dini, etnik, kültürel, siyasi farklılıkları gözeterek bu konular başta olmak üzere cinsellik, terör, spor ile ilgili suç unsuru olan, şiddet içeren, ifade özgürlüğünü aşan, küçük düşürücü paylaşımlarda bulunmamalıdır”

Yazarlar