SON DAKİKA
Tarih : 2018.08.25 11:03:12

THY’den Uçak Modunda İnternet Kullanımı İçin Geri Sayım

THY'nin 150 dar gövde uçağında internet hizmeti verilmesi için açılan ihale, 1 ay içinde sonuçlanacak. Artık, cep telefonundan uçak modunda internete bağlanmak mümkün.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY'nin geniş gövdeli uçaklarla yapılan uzun uçuşlarda internet hizmeti verdiğini, dünyada dar gövdeli uçaklarda internet hizmeti uygulamasının ise yeni yeni başladığını belirtti.
 
"Uçak modunda wifi'ye bağlı kullanılabilecek"
 
THY'nin internet hizmeti almak için yaptığı ihalenin 1 ay içinde sonuçlanacağını dile getiren Ekşi, böylece dar veya geniş gövde ayrımı olmadan, bütün THY'nin uçaklarında internet hizmetini verebileceklerini kaydetti.
 
Ekşi, hava yolunda internet hizmetinin, 10 bin fitin üzerinde aktif olduğunu anlatarak, şunları söyledi:
 
"Yolcu artık telefonuna bağlı kalmak istiyor. Bu konuda yapılan bir araştırmaya göre, genç nüfusta internete bağlı olmak, ikramdan daha öncelikli hale gelmeye başlamış. Biz de dünyadaki bu trendi görerek, dar gövde uçaklarımızda da internet hizmeti vermek için büyük bir yatırım yapacağız. İlave olarak 10 bin fit yerine 'kapıdan kapıya internet' hizmetine geçeceğiz. Yani siz, uçak push back yapmaya başladığında internete bağlanacaksınız. Uçaktan inene kadar internete bağlı olacaksınız. Cep telefonunu uçak modunda wifi'ye bağlı olarak kullanabileceksiniz. Dünyada birkaç havayolunda başlanan bu uygulayamaya biz de THY olarak başlayacağız."

Yazarlar