SON DAKİKA
Tarih : 2022.02.14 15:33:31

THY’den Ukrayna Uçuşlarına Dair Açıklama

Türk Hava Yolları (THY), Ukrayna'da yaşanan gelişmeler sonucu uçuşlara dair duyulan endişelere açıklık getirdi. Ukrayna bileti almış yolcuların ne yapacakları, uçuşların devam edip etmediği gündeme gelen konular arasında yer aldı. Yetkililer bilet almış yolculara bilet iadesi ve değişikliği hakkı tanındığını açıkladı. Peki Ukrayna uçuşları devam ediyor mu? Ukrayna uçuşları kesildi mi? İşte detaylar...

THY'den Ukrayna Uçuşlarına Dair Açıklama

Konuyla ilgili olarak THY resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Ukrayna’da yaşanan güncel gelişmeler nedeniyle, 13 Şubat 2022 ve öncesinde biletlenmiş olup, 13-28 Şubat 2022 (dâhil) tarihleri arasında Ortaklığımıza ait Ukrayna (Kiev, Odessa, Lviv, Harkiv, Zaporijya ve Herson) varışlı seferlere kayıtlı olan yolcularımız, 28 Şubat 2022 tarihine kadar işlem yaptırmaları kaydıyla aşağıda yer verilen haklardan faydalanabileceklerdir. Değişiklik hakları, aynı parkur ve kabinde olmak kaydıyla, uçuşlarını 31 Mart 2022 (dahil) tarihine kadar olan seferlerimize herhangi bir ücret ve ceza bedeli olmaksızın değiştirebileceklerdir, orijinal bilete ait ücret kuralları çerçevesinde parkur değişikliği yapabileceklerdir.

Açıklama şu ifadelerle noktalandı:

Herhangi bir ücret ve ceza bedeli olmaksızın bilet geçerliliğini 31 Mart 2022 (dahil) tarihine kadar uzatarak biletlerini açığa alabileceklerdir. Hiç kullanılmamış biletlerin ücret iadesi yapılacaktır. Kısmi olarak kullanılmış, seyahatin tamamlanmamış olduğu biletlerde; biletteki kullanılmayan uçuşların ücret iadesi yapılacaktır.

Yazarlar