SON DAKİKA
Tarih : 2023.09.29 00:56:04

THY ile China Eastern Havayolları İş Birliği Anlaşması İmzaladı

Çin'in Şangay kentinde düzenlenen uluslararası havacılık forumu North Bund Forum 2023 çerçevesinde Türk Hava Yolları (THY) ile China Eastern Havayolları arasında mutabakat anlaşması imzalandı.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, "China Eastern Havayolları ile imzaladığımız mutabakat anlaşmasının da altını çizdiği üzere Türk Hava Yolları kapasitesinin ötesini hedefleyecek" dedi. Çin'in Şangay kentinde düzenlenen uluslararası havacılık forumu North Bund Forum 2023 çerçevesinde Türk Hava Yolları (THY) ile China Eastern Havayolları arasında mutabakat anlaşması imzalandı.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, koronavirüs salgını sonrası Türkiye-Çin pazarının toparlanmasının ardından China Eastern Havayolları İstanbul'a sefer düzenleme kararı aldı. Bu karar ve yapılan görüşmeler doğrultusunda China Eastern Havayolları bugün ilk seferini gerçekleştirdi.

Şangay-İstanbul hattında yapılacak uçuşlar, haftalık 3 frekans olarak karşılıklı icra edilecek.Şangay'da gerçekleşen görüşmede, iki hava yolu arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi ve genişletilmesi mutabakatına varıldı. Bu çerçevede, iki hava yolu arasındaki mevcut Özel Prorasyon Anlaşması'nın verimliliği artırılacak.

"ÇİN PAZARINDA BÜYÜMEMİZİ SAĞLAYACAK GEREKLİ AKSİYONLARI ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY'nin bugün sahip olduklarıyla yetinmeyen, butikten zirveye başarı yolculuğu kapsamında mevcut uçuş ağı ve iş birlikleriyle önemli bir şirket haline geldiğini belirtti.

Çin Halk Cumhuriyeti seferlerinin Şangay, Guanzo ve Pekin'de haftalık yedişer frekans olarak devam ettiğine dikkati çeken Ekşi, şöyle devam etti: "Seferlerimize ek olarak bölgedeki ortaklarımız ile işbirliklerimiz doğrultusunda Çin pazarında büyümemizi sağlayacak gerekli aksiyonları almaya devam edeceğiz. Dolayısıyla, bu bölgede sadece kendi operasyonlarımıza odaklanmayacak, her bir ortağımızın bizimle birlikte büyümesini sağlayacak tüm adımlara öncülük edeceğiz. China Eastern Havayolları ile imzaladığımız mutabakat anlaşmasının da altını çizdiği üzere Türk Hava Yolları, kapasitesinin ötesini hedefleyecek."

Yazarlar