SON DAKİKA
Tarih : 2020.04.21 13:20:54

THY’nin Bilet Fiyatları Öğrencileri Çileden Çıkardı

Türk Hava Yolları (THY), Mevlana öğrenci değişim programı nedeniyle Rusya’da bulunan öğrencilerin tahliyesi için 322 dolar bilet fiyatı çıkardı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yurtdışında bulunan 25 bin Türk vatandaşının tahliye edilmesi için kapsamlı “operasyon” başlattıklarını açıklamıştı. Dışişleri Bakanlığı, Rusya’nın farklı bölgelerinde bulunan Türk öğrenciler için 22 Nisan’da Moskova’dan uçuş düzenleneceğini duyurdu.

THY, biletleri 280 dolardan satışa sundu

Ancak, bilet satışı için internet bağlantısı açılmadı, öğrencilerin biletleri belirli yerlerden belirli saatlerde alabileceği duyuruldu. Bulundukları şehirlerden bilet alamadıklarını belirten öğrenciler, tedbir kapsamında şehirlerarası geçiş yapamadıklarına da dikkat çekti. Pyatigorsk şehrinde bulunan Aysuhan Köse, “Biletin fiyatı başta 280 dolardı, bir gün sonra ise 322 dolara çıktı. Bileti alabileceğimiz bir internet bağlantısı da, şehrimizde bileti alabileceğimiz THY ofisi de yok. Bu yüzden biletin her gün artmasından ve mağdur olmaktan korkuyoruz. İlk fiyatı bile zorla denkleştirebildik” dedi.

THY’yi aradıklarında “Böyle bir uçuşla ilgili bilgimiz yok” yanıtını aldıklarını belirten Köse, “Büyükelçiliği arıyoruz, onlar da THY’ye yönlendiriyor. Fiyatı ve şartları THY’nin belirlediğini söylüyorlar. Hâlâ belirsizlik içindeyiz. Sadece, ayın 20’si ve 21’inde THY’nin belirlediği bazı şehirlerden ve havalimanından bilet alabileceğimiz bilgisine ulaştık. THY yetkilileri, büyükelçilikten haber beklememiz gerektiğini söylüyor. Dönememekten endişeleniyoruz” ifadelerini kullandı.

Yazarlar