SON DAKİKA
Tarih : 2021.05.11 01:46:12

THY’nin Hijyen Seti Ödül Aldı

Türk Hava Yolları (THY) Hijyen Seti Uluslararası Ameneties Dergisi tarafından Amenities Initiatives Awards yarışmasında Altın Ürün olarak seçildi. Türk Hava Yolları için üretilen hijyen kiti Amenities Initiatives Awards 2021′ yarışmasında Altın Ürün Ödülü aldı.Ameneties Dergisi yarışmaya katılan ürünleri değerlendirirken hijyen, sürdürülebilirlik ve sağlıktan oluşan 3 ana kriter ışığında seçimlerini yaptı.

Yarışma jürisi ürünleri taktir ederken hijyen kriteri açısından maskeler, ıslak mendiller ve ambalajlar da dahil olmak üzere her bir kitin içinde yer alan el antiseptikleri ve temizlik mendilleri gibi ürünlerin kalitesinin yolcunun asgari kendi kendine satın alabileceğine eşdeğer olmasını yolcu güveni açısından önemli gördü. Sağlık açısından ise yolcuların yolculukları sırasında kendilerini rahat hissetmelerini ve varış noktalarına sakin ve tazelenmiş bir şekilde varma olasılıklarını artırma becerisine göre değerlendirme yaptı.

Önemli bir diğer kriter sürdürülebilirlik oldu. Jüri dış ve iç ambalaj için kullanılan malzemeleri, geri dönüştürülemeyen öğelerin yeniden kullanılabilirliğini ve tek kullanımlık plastiklerin yerine kullanılan yenilikçi malzemeleri dikkate aldı.4 ana kategoride ödüller açıklandıÜrün tasarım uzmanlarından oluşan bir jürinin tarafından değerlendirilen ürünler 4 ana kategoride ödüle layık görüldü.

Platin – Olağanüstü bir ürün, Altın – Mükemmel bir ürün, Gümüş – Çok başarılı bir ürün, Bronz – İyi yapılmış basit bir ürün.Ödül alan havayolları ise şöyle:Utair / AK Service – PlatinTürk Hava Yolları/ STL Teknoloji Ltd. Şti – AltınSaudia Airlines – AltınCOPA Airlines / WESSCO International – GümüşAir France / Albéa Travel Designer – GümüşCorsair / Bayart Innovations – GümüşVirgin Atlantic / Linstol – GümüşAmerican Airlines / WESSCO International – Bronz

Yazarlar