SON DAKİKA
Tarih : 2022.07.05 15:57:25

THY ve İstanbul Havalimanı Yine Zirvede Yer Aldı

İGA İstanbul Havalimanı mayıs ayında ağırladığı 5 milyon 661 bin 151 yolcu ile Avrupa genelinde havalimanları arasında ilk sırada yer alırken, Türk Hava Yolları ise 27 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında günlük bin 510 uçuşla bayrak taşıyıcı havayolları arasında en çok sefer gerçekleştiren havayolu oldu.

Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (EUROCONTROL) 27 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasını kapsayan bu yılın 26'ncı haftasına ait verileri açıkladı. Bu tarihler arasında Avrupa genelinde 214 bin 216 hava trafiği gerçekleşirken, bu rakamın salgın öncesi dönemi ifade eden 2019'un aynı döneminin yüzde 86.3'üne karşılık geldiği belirtildi. Günlük bin 510 sefer sayısıyla Avrupa'da en çok uçuş yapan üçüncü hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları, bayrak taşıyıcılar arasında ise en çok sefer gerçekleştiren havayolu olma özelliğini korudu.Belirtilen tarihlerde günlük 2 bin 982 uçuş ile Ryanair ilk sıradaki yer alırken, Easyjet bin 571 seferle ikinci, THY bin 510 uçuşla üçüncü , Alman Havayolları Lufthansa bin 153 sefer ile dördüncü, Air France ise bin 60 sefer ile altıncı sırada yer aldı.

TÜRKİYE BÜYÜYOR EUROCONTROL

verilerini sosyal medya hesabından paylaşan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi "Ülkemiz ve havayolumuz ile gurur duyuyoruz. Avrupa'da bayrak taşıyıcı havayolları arasında günlük sefer sayısında 1'inciyiz.Takip eden havayolundan günde 350 sefer daha fazla yapıyoruz. Türkiye büyüyor, THY yüksekten uçuyor" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE BÜYÜYOR

EUROCONTROL verilerini sosyal medya hesabından paylaşan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi "Ülkemiz ve havayolumuz ile gurur duyuyoruz. Avrupa'da bayrak taşıyıcı havayolları arasında günlük sefer sayısında 1'inciyiz.Takip eden havayolundan günde 350 sefer daha fazla yapıyoruz. Türkiye büyüyor, THY yüksekten uçuyor" ifadelerini kullandı.

Yazarlar