SON DAKİKA
Tarih : 2023.12.02 14:12:06

TUM, Dünya Engelliler Günü’nü Cafe Yanımda Çalışanları İle Kutladı

Türk ve Dünya mutfağından benzersiz lezzetleri İGA İstanbul Havalimanı’nda ziyaretçileri ile buluşturan TUM, ‘Cafe Yanımda’ projesi ile duyusal, zihinsel ve fiziksel farklılıkları olan bireylerin yanında olmayı sürdürüyor.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle gerçekleştirilen kahvaltı organizasyonunda, TUM/TRU CEO’su Sadettin Cesur ‘Cafe Yanımda’ ekibi ile bir araya gelerek; projenin bir yılda elde ettiği başarıda büyük payı olan çalışanları kutladı. TUM ve İGA ile iş birliğinde, Erişilebilir Herşey Derneği’nin katkılarıyla; elektrikli tekerlekli sandalyeler için şarj istasyonu, sese ve kalabalığa duyarlı bireyler için izole yemek alanı, işaret dili hizmeti veren dijital danışma kiosku ve erişilebilir masa ve sandalyeleri ile farklı engel gruplarının özel ihtiyaçları göz önüne alınarak hayata geçirilen ‘Cafe Yanımda’ projesi, özel gereksinimleri olan misafirlerine rahat ve konforlu bir yeme-içme deneyimi sunarken; istihdam ettiği çalışanlarının da ekonomik ve sosyal yaşama aktif katılımlarını destekliyor.

Geçtiğimiz aylarda İGA İstanbul Havalimanı'nın lounge yeme içme alanlarının işletmesini de üstlenen TRU Ağırlama Hizmetleri’nin desteğiyle Cafe Yanımda’da hazırlanan kahvaltı organizasyonunda; Cafe Yanımda’nın tüm çalışanları, TRU/TUM CEO’su Sadettin Cesur ile bir araya gelerek, keyifli vakit geçirdiler. Kahvaltı organizasyonunda bulunan ‘Cafe Yanımda’ çalışanlarından Tuğba; “Erişilebilir olarak tasarlanan Cafe Yanımda’da arkadaşlarımla birlikte misafirlerimizi ağırlıyoruz. Bugün ise kafemizde ağırlanmış olmak bizi çok iyi hissettirdi” şeklinde konuştu. Cafe Yanımda’nın bir diğer çalışanı Sevgi ise kahvaltı organizasyonundan ötürü çok mutlu olduklarını belirtirken; bu özel günde yanlarında olan TUM ekibine teşekkür etti.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan TUM/ TRU CEO’su Sadettin Cesur, “TUM olarak, İGA İstanbul Havalimanı’nda 34.000 m2’lik yeme-içme alanlarının yönetimini üstleniyoruz. Bu devasa alanda, 55 ayrı markanın 109 alt işletmesi mevcut. Elbette her biri birbirinden ayrı önemde ve değerde bizim için. Ancak TUM olarak; İGA ile iş birliğinde imza attığımız; çok anlamlı ve özel bir proje olan Cafe Yanımda’nın yeri elbette çok başka. Bildiğiniz üzere; kafeden elde edilen geliri de engelli bireyler için farklı alanlarda çalışmalar yapan sivil toplum örgütlerine bağışlıyoruz. Örnek vermek gerekirse; bu yıl, Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın depremden zarar gören bölgeler için hayata geçirdiği rehabilitasyon tırına eğitim hizmeti sponsoru olduk” dedi.

“Cafe Yanımda Dünya Eşi Benzeri Olmayan Örnek Bir Proje” Cesur, “Cafe Yanımda, gerek sunduğu imkanlar gerekse gelirini toplumsal faydaya aktarma modeli ile dünyada eşi benzeri olmayan bir proje; örnek bir modeldir. Tabii burada en büyük farkı da; yine çok özel ihtiyaç sahibi bireyler olan çalışanlarımız oluşturdu. Kafemiz açıldığı tarihten bu yana, yani aradan geçen yaklaşık bir yıllık sürede, burada çalışan arkadaşlarım olağanüstü bir işe imza attılar. Güler yüzleriyle, titizlikleriyle, kusuruz hizmet anlayışlarıyla hepimizi gururlandırdılar. Biz de onlara olan şükranlarımızı sunmak ve 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde yanlarında olmak için bu kahvaltı organizasyonunu hayata geçirdik. Her bir çalışanımızla yakından ilgilenmek, onlarla zaman geçirmek bizi çok mutlu etti. Hepsine tek tek teşekkürü borç biliyorum” şeklinde konuştu.

Yazarlar