SON DAKİKA
Tarih : 2023.04.26 22:58:06

TUSAŞ Teknofest’in Gözdeleri Arasında Yerini Alıyor

Türk Havacılık Uzay Sanayii, Dünya’nın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST 2023’te son teknoloji ürünlerini sergileyecek. 27 Nisan – 1 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek Festival’de yerli imkanlarla özgün olarak geliştirilen HÜRJET, ATAK 2, GÖKBEY, ANKA, AKSUNGUR VE HÜRKUŞ platformlarının mock-up’ları ziyaretçilerle buluşacak.

Türkiye ve dünyanın birçok yerinden gelecek teknoloji tutkunlarına özel GÖKBEY, ANKA, AKSUNGUR ve HÜRKUŞ uçuş gösterisi sergileyecek. Türk Havacılık Uzay Sanayii Festivale katılanlara Dünya’nın en gelişmiş uçaklarından biri olacak 5. Nesil savaş uçağı Milli Muharip Uçak (MMU) simülatörü ile eşsiz bir uçuş deneyimi sunacak. Türk Havacılık Uzay Sanayi’nin hazırladığı kariyer stantlarında genç yetenek programları, işe alım süreçleri ve ‘’Mühendise Sor!’’ etkinliği ile gençler Türkiye’nin en iyi mühendisleriyle iletişime geçebilecek ve akıllarındaki sorulara cevap bulabilecekler.

HÜRKUŞ 6-10 ve HEZARFEN 11-14 Geleceğin Yetenekleri Programı kapsamında gerçekleştirilen “Gelişim Atölyeleri” ile ilkokul ve ortaokul öğrencileri, robotik kodlama/dijital oyun tasarımı alanında pratiğe dayalı atölye çalışması gerçekleştirebilecekler. Ana sahnede sergilenecek HÜRKUŞ ve GÖKBEY Müzikali ile, 6-8 yaş aralığındaki geleceğin yeteneklerine keyifli ve gelişim dolu anlar yaşatacak.

Yazarlar