SON DAKİKA
Tarih : 2017.05.11 17:38:18

Taksiciler Korsandan Şikayetçi

Atatürk Havaalanı Taksi Durağı'nın şoför esnafı , kendilerini ziyarete gelen Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu'na korsan taksileri şikayet ettiler.

Atatürk Havaalanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can tarafından karşılanan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu taksici esnafına hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Ben de bir esnaf çocuğu olarak ve uzun yıllar sigorta ve devlet hastanelerinde hekimlik yapan birisi olarak küçük ve orta ölçekli esnafımızın sorunlarını yaşayarak biliyorum. Özellikle taksici esnafımızın İstanbul'un yoğun trafiğinden dolayı yüzü gülmüyor.

Can güvenliğinin yanı sıra trafikten dolayı bütün toplumun gibi taksici esnafımızın ruh sağlığı problemleri arttı. Bir de korsan taksi probleminiz var. Biz belki ilçe belediyesi olarak bu sorunlarınızın çözümüne direkt bir etkimiz yok ama sizlerin sorunlarını gerekli yerlere aktaracağım. Sorunlarınızın çözümü için elimizden geleni yapacağım." Taksici esnafı da; dikkat çekmemek için lüks araçlarla korsan taksicilik yapan korsan taksi duraklarının artması, taksimetre fiyatlarına yeteri kadar zam alınamamasını, trafiğin her geçen gün içinden çıkılmaz bir hal alarak bir yere gidiş-dönüşlerinin 4-5 saati bulduğu için yeteri kadar işlerinin olmamasından şikayet ederek yetkilileri daha etkin mücadeleye çağırdılar.

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar