SON DAKİKA
Tarih : 2022.09.14 15:24:50

TikTok Şeyhine Jetini Veren Kişi, Isparta’da Düşen Uçağın Sahibi Çıktı

TikTok'ta paylaştığı videolarla gündeme gelen Miraç Orbay'ı özel jetle İstanbul’a getiren ismin, 2007 yılında Isparta'da düşen ve içinde bilim insanlarının da olduğu 57 kişinin ölümüne neden olan uçağın sahibi Atıf Harmanda olduğu ortaya çıktı.

TikTok şeyhi Miraç Orbay'ı Ayasofya'da namaz kılması için jetiyle İstanbul'a getirerek Riva'daki lüks villasında ağırlayıp lüks araçla gezdiren iş adamının kim olduğu ortaya çıktı. TC-ALT tescilli Hawker 800XP uçak orta menzilli, 8 kişiye kadar yolcu alabilen popüler bir iş jeti. Melih Can Harmanda'nın sahibi olduğu jeti, Ziver Havacılık işletiyor. Orbay'ın videoda adını verdiği “Atıf Abi” ise, Melih Can Harmanda'nın babası Atıf Harmanda.

Havacılık sektörü Atıf Harmanda'yı World Focus Havayolları'nın ortağı olarak tanıyor. World Focus, 57 kişinin hayatını kaybettiği Isparta kazasındaki uçağın sahibiydi. Atlasjet, uçağı World Focus'tan kiralamıştı. World Focus'un bakım hizmetlerini aksattığı, yedek parça alımı yapamadığı, borçlarını ödemediği için teknik hizmet alamadığı, uçakların bakımsız kaldığı ve uçağın bu nedenle düştüğü iddia edilmişti.

Yazarlar