SON DAKİKA
Tarih : 2024.07.05 00:43:36

Turgay Yaman, UEFA ve Havalimanları Panelinde Konuştu

İGA İstanbul Havalimanı Kurumsal İlişkiler Direktörü Turgay Yaman, Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi’nin (ACI Europe) “34. Yıllık Kongresi ve Genel Kurulu” kapsamında düzenlenen “UEFA ve Havalimanları” paneline konuşmacı olarak katıldı.

Spor etkinliklerinin birleştirici gücüyle oluşan katılım yoğunluğuna dikkat çeken Turgay Yaman panelde, önemli spor etkinliklerine bağlı olarak İGA İstanbul Havalimanı’nda yolcu sayısındaki artışla birlikte, kesintisiz olarak yüksek düzeyde hizmet verildiğini vurguladı. Yaman, hizmeti kusursuz sürdürmek için spor takımlarının ve taraftarların akınına uyum sağlamak amacıyla ek uçuşlar planlamak, slot tahsislerini yönetmek ve uçağa biniş süreçlerini kolaylaştırmak için havayollarıyla etkili bir şekilde işbirliği yapıldığını belirtti.

11 Haziran 2023 tarihinde büyük oranda UEFA Şampiyonlar Ligi Finali sayesinde bir günde 1.690 kalkış ve iniş trafik sayısıyla Avrupa hava trafik rekorunun kırıldığını söyleyerek, “Havalimanları, uluslararası ziyaretçiler için sorunsuz geçiş sağlayarak, etkinlik organizatörleri ile koordinasyon halinde sorunsuz operasyonlarla, büyük spor etkinliklerinin başarısında çok önemli bir rol oynamaktadır” dedi.

Yazarlar