SON DAKİKA
Tarih : 2023.08.30 23:30:48

Türk Hava Yolları Filosuna Maskeli Uçak!

Her geçen gün üreticilerden teslim aldığı yeni uçaklarla peyderpey filosunu genişletmeye devam eden bayrak taşıyıcımız Türk Hava Yolları’nda bu sefer bir ilk yaşandı. Şimdilik filoda türünün tek örneği olan “maskeli uçak” teslim alındı. Peki THY’nin “maskeli” olarak anılan bu yeni uçağı Airbus A321Neo’yu farklı kılan özellikleri neler? Gelin yakından bakalım… THY’nin ilk maskeli Airbus A321Neo uçağı filoda!

Dünya’nın en çok noktasına uçan hava yolu şirketi olma özelliğine sahip bayrak taşıyıcımız Türk Hava Yolları, operasyonlarını kesintisiz ve yüksek kalitede icra etmek için filosuna daha fazla uçak dahil etme çabası içerisinde. Öyle ki şirket, iki büyük uçak üreticisi Airbus ve Boeing’e verdiği siparişlerden tamamlanmış olan yeni uçakları her geçen gün filosuna katmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bu siparişlerden birisi daha filoya dahil oldu.

Bu sefer teslim alınan uçak THY filosu için bir ilk oldu. Airbus’a verilen sipariş neticesinde şirketin ilk “maskeli” uçağı filoya girdi. TC-LPA kuyruk tescilli uçak filodaki ilk maskeli Airbus A321Neo olma özelliğine sahip. Uçağın maskeli olarak nitelendirilme sebebi ise kokpit camları etrafında siyah bir çerçeve görüntüsü veren bir tasarım detayı barındırması.

Yazarlar