SON DAKİKA
Tarih : 2023.03.17 12:43:18

Türk Hava Yolları Malezya’da Çok Daha Yüksekleri Hedefliyor

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da düzenlenen "Connect with Türkiye" etkinliğinde, hava yolu şirketine, Malezyalıları daha yenilikçi seyahat deneyimleriyle buluşturmaya, Türkiye'nin kültürünü ve misafirperverliğini tanıtmaya yönelik çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.

Mandarin Oriental Hotel'deki etkinlikte konuşan Bolat, "Ülkemizin bayrak taşıyıcısı olarak Türk Hava Yolları, üstün müşteri hizmeti sunmayı ve yolcularına konforlu ve keyifli bir seyahat deneyimi yaşatmayı taahhüt ediyor. Kapsamlı varış noktası ağımızla gurur duyuyoruz ve Malezya pazarına daha fazla hizmet vermeyi dört gözle bekliyoruz. Türkiye'nin konumu ve her geçen gün artan altyapı yatırımları sayesinde dünya ortalamasından üç kat hızlı büyüdük. 400'üncü uçağı da filomuza kattık ve 2025'e kadar 500'üncü uçağı eklemeyi planlıyoruz." dedi.

Tüm sektör tahminlerinin yakın gelecekte havacılık ekseninde Doğu'ya doğru bir kaymaya işaret ettiğini belirten Ahmet Bolat, "Malezya'nın Güneydoğu Asya'nın önde gelen ülkelerinden biri olarak geleceğimizde kilit rol oynayacağına inanıyorum." diye konuştu. Bolat, etkinliğin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada da "Zaman şu anda Türk insanlarıyla dayanışma zamanı. Bildiğiniz gibi deprem felaketi geçirdik. Birçok insan hayatını kaybetti ancak yaralarımızı sarmaya başladık. Türkiye hala çok güzel bir ülke ve birçok bölgesi de bu depremlerden etkilenmedi. Ramazan döneminde İstanbul gerçekten çok özel bir şehir oluyor." ifadesini kullandı.

Malezyalıların İstanbul'a seyahat edebilmeleri için özel paketleri bulunduğunu dile getiren Bolat, "Ramazan paketimizde İstanbul'a seyahat eden 2 kişi yaklaşık 3 bin 300 dolar ödeyecek. Bu pakete konaklama da dahil." dedi. Malezya ile THY arasındaki iş birliğinden gurur duyduğunu belirten Bolat, "Malezya Hava Yolları ve THY'nin ilişkisi gelişiyor. İki ülke halkının ve kültürel bağların gelişmesiyle insanlar daha fazla ortak yönümüz olduğunu fark ediyor. Bu nedenle, daha önce gelmediyseniz şu an Türkiye'ye gelmenin tam zamanı." değerlendirmesinde bulundu.

Bolat, kültür ve sağlık paketlerinin de olduğuna işaret ederek, "Türkiye'ye 130 ülkeden sağlık hizmeti almak için gelen insanlar var. Bu da kesinlikle insanların Türkiye'ye gelmesi için güzel bir neden. Haftada 10 seferimizle beraber İstanbul ve Kuala Lumpur arasında iyi bir bağ var, bunu da artırmak istiyoruz." diye konuştu. Bolat, "Yakın zamanda, İstanbul'dan Kuala Lumpur'a seferleri haftada 14'e çıkarmak istiyoruz. Bu bir yandan Malezyalılara Avrupa, ABD ve Afrika'ya seyahat etmek için geçit olacak. ABD'nin 12 şehrine seferimiz var. Kanada'da ise 3 şehre seferimiz var. Güney Amerika'ya seferi olan tek hava yolu da THY." ifadesini kullandı.

Yazarlar