SON DAKİKA
Tarih : 2019.11.11 16:38:45

Turkish Airlines Open 2019’u Tyrrell Hatton Kazandı

Turkish Airlines Open 2019 golf turnuvasını 4 kez uzayan playoff oyunları sonrası İngiliz oyuncu Tyrrell Hatton kazandı. Normal oyunların ardından 6 oyuncunun birden playoff rauntlarına kaldığı Turkish Airlines Open 2019 turnuvası, mevcut rekoru üçüncü kez egale etti.

Turkish Airlines Open 2019, profesyonel golf turnuvaları arasında ilk kez bir turnuvanın flaş ışıkları altında tamamlanması bakımından da ayrı bir tarihi öneme sahip oldu. Ödül törenine turnuvayı kazanan İngiliz oyuncu Tyrrell Hatton, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Turnuva Direktörü Miguel Viador katıldı. Son ana kadar başa baş bir mücadeleye sahne olan turnuvada ikinciliğe Avusturyalı golfçü Matthias Schwab ulaşırken, üçüncü ise Amerikalı golfçü Kurt Kitayama oldu.

İlk playoff rauntunda elenen Güney Afrikalı golfçü Erik van Rooyen, Fransız golfçü Benjamin Hebert ve bir diğer Fransız golfçü Victor Perez ise ilk altıda yer alan diğer isimler oldu. Dünyanın en fazla ülkesine uçan Türk Hava Yolları’nın 2013 itibariyle düzenlediği Turkish Airlines Open profesyonel golf turnuvası, bugün dünya çapında en prestijli spor etkinliklerinden biri olarak kabul görüyor. Sezonun sondan üçüncü turnuvası olan ve ayrıca Avrupa Tur (The European Tour) takviminin kritik bir parçasını oluşturan Turkish Airlines Open’a her yıl birbirinden yetenekli dünyaca ünlü golf oyuncuları katılıyor.

Yaygın erişim gücü ile golf sporunun profesyonel ve amatör olmak üzere her seviyesine yedi yıldır kesintisiz destek veren Türk Hava Yolları, tarihi ve doğal güzelliği ile Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Antalya’nın, bugün dünyanın en popüler golf destinasyonlarından biri olarak kabul görmesinde de etkin bir role sahip.

Yazarlar