SON DAKİKA
Tarih : 2017.05.24 12:27:58

Türkler Pencere Kenarı Seviyor

Uçakla seyahat eden 2 bini aşkın katılımcıyla yapılan araştırma sonuçlandı. Ankete göre Türk seyahatseverler pencere yanı tutkusundan vazgeçmedi. Seyahat edenlerin yüzde 83,7’si pencere kenarındaki koltukları tercih ediyor. Türkiye'deki seyahatseverlerin uçaklardaki koltuk tercihlerini analiz etmek amacıyla

Enuygun.com tarafından anket yönteminin kullanıldığı bir araştırma yapıldı. Enuygun'un düzenlediği anket,Türkiye’den 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Anket sonuçlarına göre Türk seyahatseverlerin yüzde 65'i uçakta ön tarafta oturmayı tercih ederken, yüzde 83,7'si ise pencere kenarındaki koltukları tercih ediyor. Seyahatseverler kötü kokan ve yüksek sesle konuşan gürültücü yolcuların yanında yolculuk yapmanın ise oldukça can sıkıcı olduğunu düşünüyor.

TÜRKLERİN YÜZDE 83,7'Sİ PENCERE KENARINI TERCİH EDİYOR

Araştırmaya katılan Türk seyahat severlerin yüzde 65'i uçakta ön tarafta oturmayı, yüzde 30'u uçağın orta bölümünde ve kalan yüzde 5'i ise uçağın arka tarafında oturmayı tercih ettiğini belirtiyor. Sonuçlara göre, araştırmaya katılanların yüzde 83,7'si pencere kenarındaki koltuklarda, yüzde 13,1'i koridor tarafında ve yanlızca yüzde 3,2'si orta koltuklarda oturmayı tercih ettiklerini belirtiyor. Katılımcılar seyahatleri esnasında yan koltuklarında kötü kokan ve yüksek sesle konuşan gürültücü yolcuların oturmasının ise can sıkıcı olduğunu düşünüyor.

DAHA GENİŞ DİZ MESAFESİNE SAHİP KOLTUKLAR İSTENİYOR!

Araştırmaya göre uçak yolculuğu esnasında seyahatseverlerin uçak koltuklarında olmasını istediği en öncelikli özellik ise daha geniş diz mesafesine sahip olan koltuklar (yüzde 55,2). Yolcular bacaklarını uzatıp, rahat bir yolculuk yapmak istiyor.En çok istenen üç özellik kapsamında ikinci sırada yüzde 19,1 ile uçaklarda canlı maç yayını izlemek isteyenler geliyor. Yüzde 11,3'lük kesim ise daha geniş kol dayama yerleri istediklerini ifade ediyor.

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar