SON DAKİKA
Tarih : 2023.08.03 17:29:06

Uçağın Rotası Değiştirilince Gökyüzüne Penis Çizen Pilot Dünya Gündeminde

Geçtiğimiz günlerde havacılık dünyasında trajikomik bir olay yaşandı. Alman havayolu şirketi Lufthansa'nın pilotu, uçağın rotası değiştirildikten sonra gökyüzüne penis çizdi. 28 Temmuz'da İtalya havayolunda çok garip bir olay yaşandı. Alman havayolu şirketi Lufthansa'nın pilotu, uçağın rotasının değiştirilmesini protesto etmek için gökyüzüne penis çizdi.

Uçak, 28 Temmuz'da Almanya'nın Frankfurt kentinden İtalya'nın Katanya kentine doğru yola çıkmıştı. Ancak bölgede çıkan yangının ardından Katanya-Fontanarossa Havalimanı'nda küçülmeye gidildiği ve hava koşulları sebebiyle uçağın buraya iniş yapamayacağı pilota bildirildi. Havayolu şirketinin adını açıklamadığı pilota ise Malta'ya inmesi gerektiği bilgisi verildi. Uçak bunun ardından Sicilya'nın doğu kıyısında gökyüzünde yaklaşık 16 dakika boyuna manevra yapıp Malta'ya doğru gitmeye başladı. Bu esnada uçuş rotasıyla pilotun penis çizildiği görüldü. 24 kilometrelik penis, FlightRadar24'te eğlenen havacılık hayranları tarafından fark edildi.

İtalyan gazetesi La Repubblica, pilotun rota değiştirildikten sonra sinirlendiği için böyle yaptığını iddia etti. Lutfhansa ise 24 kilometrelik penisin tesadüf eseri ortaya çıktığını iddia etti ve rota değiştirilirken uçağın Katanya üzerinde dolanması gerektiğini, penis şeklinin de bu sırada tesadüfen oluştuğunu ifade etti.

Yazarlar