SON DAKİKA
Tarih : 2018.10.23 13:20:57

Uçak Bileti Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Hava yolu ulaşımı, seyahatlerdeki payını gün geçtikçe arttırıyor. Uçak seyahati eskiye nazaran artık çok daha erişebilir bir durumda. Ancak yine de seyahat öncesi, insanların en çok çaba sarf ettikleri şeylerden biri ucuz uçak bileti bulmak. Bu uğurda çok çeşitli metotlar geliştiren yolcular genellikle de kulaktan dolma bilgilerle hareket ediyor. İşte uçak bileti hakkında doğru bilinen 5 yanlış,

ARAMA GEÇMİŞİ O KADAR DA ÖNEMLİ DEĞİL

İnternet aramalarınız uçak bileti almanızda sizi zor durumda bırakabilir. İlgilendiğiniz rotaya dair geçmişteki internet aramalarınız sizin orayı ne kadar çok istediğinize dair bir yargıyı bilet sistemine tanımlayabilir. Bu da bilet alırken karşınızda daha yüksek meblağların çıkmasına neden olur. Ancak anlık değişebilen uçak bileti fiyatları sizi bu zor durumdan kurtaracaktır.

BAZI ROTALAR HER ZAMAN PAHALIDIR

Bu fikir de özellikle uzak rotalar için insanların inandıkları efsanelerden biridir. Ancak durum pek de öyle değil. Bütün mesele gideceğiniz o yerin tatil sezonunda olup olmadığıyla ilgili. Örneğin güney yarımkürede bulunan Sao Paulo'ya sezon dışı olan Mayıs ayında üç katı daha ucuz bir fiyata gidebilirsiniz.

EN UCUZ BİLET SALI GÜNÜ

Uçak bileti satın alırken düşülen en büyük yanılgılardan biri de ucuz bilet almak için en uygun günün salı olduğu yönünde. Araştırmalar perşembe gününün ucuz uçak bileti bulma konusunda en az salı günü kadar avantajlı olduğunu ortaya koyuyor.

GÜNCELLEMELERDE HEP DAHA FAZLA ÖDERSİNİZ!

Bilet konusundaki yanlış yargılardan biri de bu. Ekonomi sınıfı biletinizi üst sınıfa güncellemek istediğinizde doğal olarak ek ücret ödemeniz gerekecektir. Ancak bu durum her zaman kesinlik arz etmeyebilir. Burada devreye sizin takipçiliğiniz, ve business class bileti ne denli istediğiniz girecek.

ERKEN REZERVASYONLA BİLETLER DAHA UCUZA ALINIR

Yanlış! Uçak biletlerinin en ucuz olduğu dönem genellikle uçuşa çok kısa bir süre kaldığı andır. Havayolu şirketleri ellerinde kalan biletleri satmak için uçuşa yakın, fiyatlarda büyük indirime gider. Ancak bu durum elbette belli riskler taşımakta. Havaalanında eli boş dönme ihtimaliniz mevcut.

Yazarlar