SON DAKİKA
Tarih : 2024.06.26 15:09:48

Uçak Biletine Dev Zam, Tarih Belli Oldu

Seyahat edecekleri yakından ilgilendirecek karar belli oldu. Uçak biletine zam gelecek. Dünyada birçok ülke ekonomik krizle başa çıkmaya çalışırken, fiyatlar her geçen gün daha da artıyor. Alman havayolu şirketi Lufthansa, AB ülkeleri, İngiltere, Norveç ve İsviçre'den kalkan uçuşlarda uçak biletlerine zam yapma kararı aldı.

Şirketin açıklamasına göre, zam miktarı uçuşun mesafesine ve kalkış noktasına göre değişiklik gösterecek ve kısa mesafeli uçuşlarda 1 euro kadar düşük olurken, uzun mesafeli uçuşlarda 72 euroya kadar çıkabilecek. Lufthansa, bu zam kararını sürdürülebilir havacılık yakıtı (SAF) gibi yüksek maliyetli uygulamalar ve düzenleyici çevreci gerekliliklerin artan etkisi olarak açıklıyor. 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek bu zammın, havayolu şirketinin operasyonel maliyetlerini dengelemeye yönelik olduğu belirtiliyor.

Lufthansa yetkilileri, müşterilere en uygun fiyatlı uçak bileti seçeneklerini sunmaya devam edeceklerini vurgularken, bu zamdan sonra bile müşteri memnuniyetini sağlamak için çaba göstereceklerini ifade ettiler.

Yazarlar