SON DAKİKA
Tarih : 2022.10.04 17:31:24

Uçak Eve Çarptı, Üç Kişi Öldü

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Minnesota eyaletinde küçük bir uçağın bir eve düşmesi sonucu üç kişi hayatını kaybetti. Cumartesi gecesi saat 12'den hemen önce Duluth Uluslararası Havaalanı'ndaki kontrol kulesi, Hermantown Polis Departmanı'na artık radarlarında olmayan ve düştüğüne inanılan bir uçağı bildirdi. Havaalanından yaklaşık 2,4 kilometre uzaklıkta bulunan uçağın bilinen son konumu söylendikten sonra, yetkililer ve kasabanın itfaiyesi bölgeye intikal etti ve şehirden yapılan bir basın açıklamasına göre, küçük bir uçağın bölgedeki bir eve düştüğü tespit edildi.

Uçaktakiler öldü

Açıklamada, Cessna 172 tipi uçağın, ev sakinlerinin arka bahçesine inmeden önce ikinci kata çarptığı belirtildi. Açıklamaya göre evde bulunan iki kişi yaralanmazken, uçaktaki üç kişi hayatını kaybetti. Açıklamada, kurbanların uçağın pilotu olan 32 yaşındaki Tyler Fretland, 32 yaşındaki Alyssa Schmidt ve kardeşi 31 yaşındaki Matthew Schmidt olduğu belirtildi. Olayın ardından, kaza sonucu yaşanan elektrik kesintileri sebebiyle insanlardan bölgeden uzak durmaları istendi.

Federal Havacılık İdaresi (FAA) ve Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu (NTSB) olayın nedenini belirlemek üzere kaza bölgesinde incelemelerde bulunuyor.

Yazarlar