SON DAKİKA
Tarih : 2019.05.06 11:50:50

Uçak Faciasından Kurtulanlar, Yaşanan Dehşeti Anlatıyor

Rusya, 41 kişinin hayatını kaybettiği uçak faciasının şokunu yaşıyor... Tüm ülkenin "Mayıs tatili" yaşadığı bir günde meydana gelen facianın perde arkası aydınlanmaya başladı. Rus yapımı, son model "Sukhoi Supejet" yolcu uçağından sağ kurtulan pilot ve yolcuların ifadelerini aktaran M. Komsomolets gazetesine göre, uçak Moskova'dan havalandıktan yarım saat sonra yıldırım isabet etti.
 
İNERKEN İKİNCİ DENEMEDE
YANGIN BAŞLADI
 
Daha sonra yaşananları gazeteye anlatan bir kaynak pilot igadesini aktararak, "Yıldırım düştükten sonra Superjet uçağının neredeyse tüm bilgisayar sistemleri çöktü. Oto pilot da çalışmadı. Uçak havaalamnına geri dönerken ilk denemede iniş yapamadı, ikinci denemesinde inerken gövdede yangın başlamıştı ve pistte uçak alev aldı" dedi.
 
YAKIT BOŞALTMADAN ACİL
İNİŞ YAPINCA YANGIN ÇIKTI
 
İnterfaks ajansına konuşan bir yetkili ise, uçağın yakıt deposu tamamen dolu olarak Şeremetyevo Havaalanı'na inmek zorunda kaldığını, yangının büyümesinin bundan da kaynaklandığını söyledi. İsmi açıklanmayan yetkili, "Bilgisayar sistemi çöküp kule ile iletişim tamamen kaybedilince, yakıt boşaltamadan acil iniş yapılmış" dedi.

Yazarlar