SON DAKİKA
Tarih : 2022.12.08 14:20:35

Uçak kazasında Ölen Pilotun Son Siparişi Ortaya Çıktı

Bursa’da hava muhalefeti sebebiyle 1 Aralık'ta düşen tek motorlu uçakta hayatını kaybeden pilot Hakan Köksal’ın kazadan kısa süre önce son verdiği sipariş ortaya çıktı. Yunuseli havalimanından havalandıktan sonra Bursa’da düşen eğitim uçağındaki 2 kişiden biri olan Yunuseli Havacılık Derneği Başkanı iş insanı pilot Hakan Köksal’ın kazadan bir süre önce Manisalı ressam Hidayet Gültekin’e aile tablosu siparişi verdiği öğrenildi.

'Tabloyu almalarını beklerken büyük acı yaşadık'

Köksal’ın aile portresi için aile bireylerinin birer fotoğrafını kendisine ulaştırdığını ve bu fotoğraflardan yola çıkarak bir aile portresi yaptığını anlatan Ressam Hidayet Gültekin, kendisinin de aile gibi Sivaslı olduğunu ve çocukluktan beri tanıdığı insanlar olduğunu söyledi.

Büyük bir üzüntü yaşadığını ifade eden Gültekin, şu ifadeleri kullandı: “Tablodaki Köksal ailesi, Bursa’daki KPS Sanayinin sahipleri. Benim çocukluk arkadaşım. Ben de onlar da Sivaslı. Uzaktan da akrabalığımız var. Çok da sevdiğim değer verdiğim bir aile. Beni aradı, ‘Aile tablomuzu yapar mısın? Gülümseyen bir edayla olsun tablodaki herkes.’ dedi.

Tabloyu çalıştık. Çalışırken de bir taraftan üzüntülere de şahit olduk. Abisi Yaşar Köksal’ın koronadan vefatı, annesinin vefatı ile aile bu acıyı yaşarken akabinde Hakan Köksal’ın uçak kazasıyla gerçekten çok büyük bir üzüntü yaşadık. Vefatından 10 gün önce beni arayarak görüştük. Tabloyu zarar görmemesi için kargoyla göndermememi istedi kendisinin bir araçla tabloyu aldıracağını söyledi. Tabloyu almalarını beklerken uçak kazası sonrası ailesi ve tüm sevenleri olarak büyük bir acı yaşadık. Allah mekanını Cennet eylesin. Bizim için çok değerli bir aile. Tırnaklarıyla bir yere gelen insanlar, çok azimli ve hayırsever insanlar. Orada şimdi ipi göğüsleyecek Fatih Yılmaz bu ailenin önderlerinden ve sevdiğimiz bir insan. Allah yardımcısı olsun. Tüm aileye yeniden metanet diliyorum. Acıları bizim acılarımız mekanı cennet olsun."

Yazarlar